Back Cover

“Geenid ja käitumine”

7.90

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949442027 Kategooriad: , , Silt:

Looduse ja kasvatuse koosmõju

Geneetika ja selle mõju inimkäitumisele on viimastel aastatel tõusnud tuntavalt inimeste huviorbiiti üle kogu maailma. Käesolevas populaarteaduslikus raamatus tutvustab professor Sir Michael Rutter võimalusi, mil moel võib geneetika mõjutada inimeste käitumist juba lapsepõlvest saati, selgitab geenide toimimisviise ning arutleb ka selle üle, kuidas looduse ja kasvatuse koosmõju annab arengule teatud suuna.

Autor on töötanud keskkonna- ja psühhosotsiaalsete uuringute alal ning kahe tausta ühendamisel on ta piisavalt heal positsioonil, et “tõlkida” geneetika spetsialistide kontseptsioone ja avastusi, tehes seda samas tavalugejale arusaadavas keelekasutuses.

Raamatu alguses antakse ülevaade geneetika saavutustest tänapäeval ja arutletakse selle üle, miks peetakse geenide ja käitumise teemat nii üllatavalt vastuoluliseks; analüüsitakse eri geenide tekkepõhjusi ja sellega seonduvaid riske; pakutakse ülevaadet, kuidas kasutada kaksikute, perekonna ja lapsendatud laste uuringuid, et määrata geneetiliste ja keskkondlike mõjude suhtelist tugevust indiviidide käitumiserinevustele.

Raamatu teises osas analüüsitakse geneetiliste ja keskkonnamõjude suhet ning keskendutakse teatud kindlatele geenidele ja nende käitumisele. Tuleb juttu ka kontseptsioonidest ja lähenemisest, mis ei pruugi olla mittegeneetikule tuttavad, kuid needki on kirja pandud lihtsas keeles, hoidudes spetsiifilisest sõnavarast.

Lõpetuseks võetakse kokku avastused nende geenide kohta, mis mängivad oma osa vastuvõtlikkuses teatud põhilistele vaimuhäiretele, arutatakse geenide ja keskkonna vastastikuse sõltuvuse ja koostoime rolli üle, mis on mitmes mõttes terve raamatu keskne küsimus.

Tootja

Michael Rutter

Seisukord

uus


Raamat on heas korras

Kaal

465

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

329

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Tiia-Mai Nõmmik

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Geenid ja käitumine””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga