“Hallutsinatsioonid”

14.99

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949523085 Kategooriad: ,

Oma silmaga nägemine on läbi aegade olnud kõige kindlam alus, millele teadmine tugineda võib. “Ma ise nägin,” ütleme me umbusklikule vestluspartnerile. Loomulikult kaalub vestluspartner läbi meie kirjeldatu füüsilise tõenäosuse, detailirohkuse ja täpsuse, meie vaimse ja füüsilise seisundi ning üldise tõearmastuse, ent pealtnägija tunnistusega on raske vaielda. Mis siis veel rääkida oma käega katsumisest või oma kõrvaga kuulmisest. Meil on kõigutamatu usk enda tajukogemusse. Ent mis siis, kui ühtäkki näed iseennast enda ees kõndimas? Kui hästiriietatud noormees, kes iga nädal teed jooma tuleb, on teistele pereliikmetele nähtamatu? Kui sul on ühtäkki kolm vasakut kätt: üks sügeleb, teine valutab ja kolmas sahmerdab alatasa midagi püksitaskust otsida?

Neuroloog Oliver Sacks viib meid värvikasse maailma, kus subjektiivne taju on vabastanud end vahetu reaalsuse kammitsaist ning loob vastupandamatult realistlikke lõhnu ja maitseid, hääli ja nägusid – terve laviini hirmsaid ja ilusaid tajuelamusi. “Hallutsinatsioonid” pakub haarava lugemiselamuse igaühele, olgu ta klinitsist, populaarteadushuviline või keegi, kes otsib seletust kummalistele tajukogemustele.

Autor ütleb enam kui avameelselt, et tema empaatia hallutsinatsioonide kogemise suhtes tugineb isiklikul eksperimentaalfarmakoloogial. Autobiograafilised vinjetid kuldsetest kuuekümnendatest on häbitult lustakad ning kinnitavad selgemalt kui miski muu, kui meelevaldne on piiri tõmbamine “normaalse” ja “ebanormaalse” tajukogemuse vahele.

– Kristiina Kompus, psühholoog, Bergeni ülikool järeldoktorant

Sari: Imeline Teadus

Äripäev, 2013 320lk

Tootja

Oliver Sacks

Seisukord

kasutatud

Kaal

370

Kirjastus

Äripäev

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

320

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Kaia-Leena Pino

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Hallutsinatsioonid”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga