Back Cover

“Himeros”

13.98

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985681363 Kategooriad: , Silt:

Sokrates, kes antiikajal on pidanud kummutama mürgikarika, tuleb tagasi maa peale, et õppida filosoofiat tänapäeva ülikoolis. Nagu kord Ateenas, peab Sokrates taas dialooge, partneriteks nüüd Paavst, Cyborg, Madonna ja Unabomber – usujünger, teadusjünger, postmodernist ja ökoterrorist. Mida arvata ülikoolist, kus need meedianimedega õppejõud õpetavad? Kas nüüdiaseg vajab Sokratest või tapab ta?

Pekka Himanen (1973) tegeleb küsimusega, kuidas elada informatsiooniajastu väljakutsete pinges. Saanud tuntuks avalike vaidluste ja provokatiivsete lavastatud loengutega, filosoofiaalase arvutimängu ja võrkülikooli loomisega, tegutsenud uurija ja lektorina Euroopas, Ameerikas ja Aasias, juhib Himmanen praegu uurimiskeskust Berkeley Center for Information Society.

“Doktor Himaneni raamatut Himeros on kõige õigem iseloomustada filosoofilise fantaasiana. Kreekakeelne pealkiri tähendab umbkaudselt elulusti või elukirge. Just oma filosoofilise vaimukuse tõttu väärib Himaneni raamat tehnoloogia tormiliste muutuste, traditsioonide murenemise ja kultuuriväärtuste segunemise ajal elava sugupõlve tähelepanu. See raamat ei eelda filosoofia kui akadeemilise aine tundmist ega õpeta lugejale filosoofiat kui niisugust. Samas on filosoofiale pühendunuile sel pakkuda kütkestavaid, täie asjatundmisega tehtud vihjeid eri arvamustele või filosoofidele, alates presokraatikuist läbi keskaja kuni uusima ajani välja.” – Georg Henrik von Wright, filosoofia emeriitprofessor.

Tootja

Pekka Himanen

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

610

Kirjastus

Valgus

Ilmumisaasta

2003

Lehekülgi

344

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Kalle Kurg

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Himeros””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga