India ajalugu
India ajalugu
Back Cover

“India ajalugu”

16.65

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985682654 Kategooriad: , , Silt:

Alain Daniélou teos pajatab India ajaloost enam kui 10 000 aasta vältel, varasest muinasajast kuni tänapäevani. See raamat on loominguline teejuht läbi Hindustani poolsaare kultuuride, ajastute, riikide, rahvaste, usundite, jumalate ja valitsejate rägastiku, milles teetähisteks India tsivilisatsioonile ainuomased ja igikestvad pidepunktid.

“Tänu oma aukohale, ühiskondlikule ülesehitusele ning tsivilisatsiooni jätkuvusele on India omamoodi ajaloomuuseum, mille erinevad osakonnad säilitavad kultuure, rahvaid, keeli ning usundeid, mis on sellel tohutul maal ilma segunemata ja üksteist lämmatamata kokku juhtunud. Ükski sissetungija pole suutnud täielikult hävitada varasemate rahvaste kultuuri ning uued uskumused ja teadmised pole ealeski asendanud varasemate aegade uskumusi ja teadmisi.” (A. Daniélou)

Alain Daniélou (04.10.1907-27.01.1994) oli prantsuse päritolu indoloog. Katoliiklikust perekonnast pärit Daniélou õppis nooruses laulmist, tantsu ja komponeerimist, hiljem tegeles ta ka fotograafia ja maalikunstiga ning mängis India keelpilli vina´t. Pikkadel rännakutel Lähis-Idas ja Aasias armus ta Indiasse ning elas 15 aastat Varanasis. Tema guruks oli swani Karpatri. Daniélou on kirjutanud üle 30 teose Šiva kultusest, India erootikast, kunstist, muusikast ja joogast.

Tootja

Alain Danielou

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

355

Kirjastus

Valgus

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

384

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Martti Kalda

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““India ajalugu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga