Berliini ees
Berliini ees
Back Cover

“Berliini olümpiamängud 1936”

6.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , , Silt:

Olümpiaadide olümpiaad.

Pidulikult ja kumedalt kõlab kõrgelt staadioni tornist olümpiakell. Selle kaja kandub kilomeetrite kaugusele üle Reichssportfeldi määratute väljakute. Seda kuulevad sajad tuhanded ja miljonid spordihuvilised, kes on saabunud kaasa elama Berliini olümpiamängude avapidustustele – kas olümpiastaadionile või tuhandete kilomeetrite kaugusel asuvaina raadioaparaatide juurde. Võimas kellahelin 76 m kõrgusest olümpiatornist kutsub kogu maailma noorsugu:

“Ich rufe die Jugend der Welt!”

See on kutse sõpruse ja rahu suurpidustustele Berliini, – rahutu Euroopa kõige rahutumasse keskusse.

Milline imelik, otse kurioosne saatuslikkus: Berliin – kust on kõlanud kõige sagedamini vihkamisest ja vaenust nõretavaid hüüdsõnu, kust kostnud juba terve rida aastaid ähvardavat mõõgatärinat ja militaristlikke meeleavaldusi, mis ärevaks muutnud kogu Euroopa, – korraldab nüüd kodus maailma noorsoole sõpruse ja rahu tähe all toimuva ning solidariteeti tähistava olümpiaadi! Millise iroonilise vastuolulisuse võib meisterdada elu ise!

Ometi 50-ne rahvuse sportlik noorus, valitud olümpiaatleedid ja nende imetlejad on kogunenud tuhandete, kümnetuhandete kilomeetrite kauguselt ühisele suurele vendlust ja solidariteeti rõhutavale pidustusele. Kaugelt eksootilisilt mailt, põhjamaa tundrate piirkonnist, läänest, idast, lõunast ja põhjast on tulnud spordikuulsusi ookeaniaurikuil, raudteil, lennukeil, mootorsõidukeil – pidulikkude rühmitistena – palju aega enne seda, kui on alanud oma majesteetlikku helinat olümpiakell, mis kannab uhket pealkirja:

“Ich rufe die Jugend der Welt!” …

Noor-Eesti Kirjastus, 1936 / Faksiimile – Olympia, 1992

Tootja

Aleksander Antson

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

830

Kirjastus

Noor-Eesti Kirjastus

Ilmumisaasta

1992

Lehekülgi

319

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Berliini olümpiamängud 1936””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga