Jean-Christophe
Jean-Christophe
Back Cover

“Jean-Christophe” I, II ja III osa. 3 raamatut

4.55

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

I, II, III osa.

I osa – sisaldab raamatuid “Puhe”, “Hommik'”, “Noormees”, “Mäss” ja kujutab geniaalse saksa muusiku Jean-Christophe Kraffti elukäiku lapsepõlvest täisealiseks saamiseni. Esimese köite tegevus toimub Saksamaal, Reini-äärses väikelinnas 19. sajandi lõpul, kusjuures aga paljud üksikasjad ja olustikulised pildid lähenevad pigem 18. sajandi Saksamaa miljööle. Autor on põiminud Jean-Christophe’i ellu rohkesti fakte ja jooni Beethoveni elust. Peategelane on titaanlik kuju, kes juba varasest noorusest peale on sunnitud pidama meeleheitlikku võitlust oma eluideaalide ja kunstitõe eest.

II osa – sisaldab kolme raamatut – “Laat väljakul”, “Antoinette” ja “Majas”. Üldjärjestuses romaani viies raamat “Laat väljakul” jutustab Jean-Christophe’i esimestest kokkupuudetest Pariisisga, prantsuse kunsti- ja vaimueluga. “Antoinette” on teose üsna iseseisev haru – tagasivaade peategelase sõbra Olivier Jeannini noorusele ja perekonnaloole. Seitsmendas raamatus “Majas” jõuab Jean-Christophe lähemasse kontakti tõelise prantsuse rahvaga, ühtlasi kristalliseerub ja küpseb ta kunstnikuna.

III osa – siin jõuab Jean-Christophe’i teekond lõpule. Ta kaotab oma sõbra Olivier’, on sunnitud põgenema Prantsusmaalt nagu kunagi kodumaaltki ja asuma pagulasena Šveitsi. Üha kuhjuvate kannatuste koorma all on Christophe murdumas, kuid suudab end ometi uuesti leida. Pärast pikki kirjuid rännuaastaid toob saatus ta taas Pariisi. Kuid see pole enam endine tormakas ja põlev Christophe. Temasse on asunud leplikkuse, kannatlikkuse ja kaasinimeste mõistmise vaim. Küll endiselt rahuldamatuna, ent kibeduseta jätab ta maailmaga hüvasti.

Sari: Suuri sõnameistreid

(paberkaaned kulunud)

Jean-Christophe

Tootja

Romain Rolland

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Paberkaaned kulunud.

Kaal

1840

Kirjastus

Eesti Riiklik Kirjastus

Ilmumisaasta

1958

Lehekülgi

1593

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Jean-Christophe” I, II ja III osa. 3 raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga