Back Cover

“Lahing”

9.90

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9985654161 Kategooriad: , , , , Silt:

Patrick Rambaud (s. 1946), tunnustatud prantsuse kirjanik, on üksi ja teistega koostöös avaldanud rohkem kui kolmkümmend raamatut. Romaani “Lahing” eest sai ta 1997. aastal nii Prantsuse Akadeemia suure romaaniauhinna kui ka prestiižika Goncourt´i preemia.

Lahing

“Selles raamatus tahan ma teile jutustada ühe lahinguvälja kogu õudusest ja ilust: minu lahing – see on Essling.” Balzac näis hakkavat seda raamatut kirjutama. Ta mõtles selle peale, külastas tegevuskohti, vestles tunnistajatega ja tegi märkmeid. Ta teatas sellest pikas kirjas madam Hanskale, kuid tal oli tuhat muud plaani ja raamat, mis teda painas, ei saanud iial valmis. Miks tahtis Balzac kirjutada Esslingist?

Miks tahtis ta meid viia koos Napoleoniga 1809. aasta Viini väravasse? Miks mitte Marengosse, Abukiri, Austerlitzi või Wagrami? Milleks oli vaja neid kahte päeva, kus keegi ei tahtnud võidelda, kuid mis ometi jätsid põldudele maha nelikümmend tuhat surnut? Selle mõistmiseks näen ma vaid üht lahendust: minna ka ise üle Doonau, ratsutada Lannes´i ja Masséna kõrval, tunda palangute kuumust, hoiduda austerlaste suurtükikuulide eest. See oli algul küsimus, siis uudishimu, siis soov ja lõpuks vajadus.

Sadulasse!

Tootja

Patrick Rambaud

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

318

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

2003

Lehekülgi

224

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Jaanus Õunpuu

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Lahing””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga