Back Cover

“Keset muusikat”

3.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985821866 Kategooriad: , ,

Muusikast

Inimvaim on lakkamatult uut otsiv, avasüli avarusi haarav. Mujalt mittesaadava ta leiab kunstis, suurte kunstiteoste tühjaksammutamatuis rikkusis, paljude loovvaimude piiramatuis mõtte, tunde ja tahtemaailma peegeldusis. Mida ei anna üks, seda annab teine. (…)
Muusika toob nagu konkreetselt esile selle, mis muidu pesitseb meie olemuse müstilises sügavuses, muusika juhib meid maailma, milles midagi pole tajutavat ning mis tajutavaks ja tunnetatavaks saab alles muusika kaudu. Seetõttu nimetatakse muusikat ka kaugete unistuste kunstiks, mis on inimkonna arenemiskäigul aastatuhandete vältel pidevalt pesitsenud ning üha uuesti vormunud alateadvuslike ihade ja tunglemiste realisserija. Suur kunstnik on selle alateadvusliku protsessi mõistetavaks tegija, meis kõigis salajaselt alateadvuses peituvate püüdluste ärataja. Omades individuaalseid elamusi ja erilise intuitiivse nägevuse, kunstnik loovtahte sunnil teeb kõikidele kättesaadavaks selle, mis põhiolemuselt on ühine kogu rahvale. (…)
Tehnika on eelduseks, et ellu äratada teoseis peituvaid kunstilisi elamusi ja tõdesid. Musikaalsus, muusikaline intuitsioon ja intellekt on nende elamuste ja tõdede leiutaja, nägija, mõistja ja nägelikku, kõigile kättesaadavasse vormi kujundaja. (…)
Bach kujundas täiuslikuks eelnenud ajal kujunenud tehnika ja väljendusvõimalused, kuid samal ajal kehastub täiuslikus kujus ta muusikas tema asjastu eetos, elutunne ja püüdluste vaim. Kristlikprotestantlik maailmavaade elustab kõiki elemente Bachi loomingust. Tema muusika on puhtalt vaimse ülevaimu väljendus. (…)
Paljud Bachi otse piltliku selgusega teemad ja motiivid on õieti vanemad barokiajal kujunenud väärtused, mis nüüd pärast pikka süvenemisaega helikeele sümboolikasse on saanud lõpliku tähendusrikkuse seesmistele muljele vastavas muusikalises kujundis. Bachi teemad on mõtestatud piltlikud üldkujutused, seesmise mulje sümbolid. Need annavad ta muusikale üliisikulise karakteri, täiusliku sisendusjõu ja suurejoonelisuse.

– Karl Leichter

Sari: Eesti mõttelugu

(tegemist on mahakantud raamatukogu raamatuga)

Tootja

Karl Leichter

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

716

Kirjastus

Ilmamaa

Ilmumisaasta

1997

Lehekülgi

544

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Keset muusikat””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga