Lumivalgeke
Lumivalgeke
Back Cover

“Lumivalgeke”

2.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

A. N. Ostrovski värssnäidend “Lumivalgeke” annab utoopilise pildi õnnelikust, moraalselt puhtast berendeide rahvast, kes elab lihtsat loomulikku elu targa ilusõbraliku tsaar Berendei riigis, kus ei tunta vägivalda ega ülekohut. Sellesse ühiskonda toovad ebakõla võõrsilt tulnud Mizgir oma egoismiga ja Pakase tütar Lumivalgeke oma südame külmusega. Alles pärast mõlema hukkumist lõpeb Pakase võim, mis berendeilasi palju aastaid on ahistanud.

Kuigi “Lumivalgekese” tegevus toimub kauges muinasajas, ei tähenda see kirjaniku taandumist oleviku tegelikkuse kujutamiselt väljamõeldud maailma. Rahvamuinasjutu ainet hingestab autori filosoofiline mõte. Näidendis on leidnud kuju autori positiivne ideaal, unistus inimväärsest, õiglasesst maailmast, mille nimel astusid välja ängistava keskkonna vastu ka tema olustikunäidendite aktiivsemad tegelased.

Oma poeetilise keele, värvikate rahvaelustseenide, südamliku huumoriga antud situatsioonide ja karakterite tõttu kuulub “Lumivalgeke” vene klassika kullafondi.

(taskuformaat)

Tootja

Aleksandr Ostrovski

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

100

Kirjastus

Eesti Riiklik Kirjastus

Ilmumisaasta

1964

Lehekülgi

141

Mõõdud

Taskuformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

A. Sang

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Lumivalgeke””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga