Back Cover

“Mälestused”

25.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985325315 Kategooriad: , , Silt:

Mäelestuste käesoleva köite esimeses osas kirjeldan ma ühe nooruki isiklikku elukäiku, tähelepanekuid, meeleolu ja reageeringuid 1914.-1920. aastate dramaatiliste ajaloosündmuste keerises. Lugejal on tolleaegsed sündmused ajaloost teada või lugemiseks kättesaadavad ja nii olen ma üldiselt hoidunud nende ümberjutustamisest. Köite teise osa kavandasin esialgu K. Pätsi 1934. a. 12. märtsi riigipöördele eelnenud aasta-paari Eesti poliitilise elu analüüsiva kirjeldusena, põimides sellesse ka oma isiklikke mälestusi. Asunud vastava faktilise materjali kogumisele, selgus, et seda oli niivõrd vähesel määral saadaval, et tuli kavatsusest loobuda. Sellega moodustavad ka raamatu teise osa minu isiklikud mälestused. Kuna selles käsitletud sündmustest on möödunud 35 aastat, siis ei näe ma põhjust selleks, et ma ei tohiks sündmusi ja inimesi ilma kedagi kahjustamata kirjeldada sarnastena, nagu nad minu mälus on säilinud. Juhuslikke ebatäpsusi, kui lugeja peaks neid leidma, palun vabandada.
Mälestuste soomusrongiaegset ajajärku aitasid mul elustada kolonel Nigul Ermaste ja Kapten Ernst Luebik, mõlemad vanad soomusronglased ja minu lahingukaaslased.
Mälestuste käsikirja poliitilise osa vaatas läbi riigikoguliige Albert Suurkivi, kes oli tollal ka Ühinenud Põllumeeste ja Väikemaapidajate Kogude keskjuhatuse liige ja sellena teadlik erakonna ja minu poliitilisest tegevusest.
Käsikirja lugejatest mainiksin veel kirjanik-ajakirjanik Arno Raagi, kirjandusteadlast ja kriitikut mag. Mall Jürmat, Eesti Ajutise Valitsuse ministrit Ferdinand Petersoni ja Heino Taremäed, kelle tulusaid näpunäiteid ma võimaluste piirides arvestasin. Kõigile mainituile minu südamlik tänu.
Kuna tegelen praegu mälestuste teise köite kirjutamisega, oleks ehk kokkuvõtte lisamine käesolevale raamatule varajane.

Crsskill, 31. juuli 1973
Ilmar Raamot

Tootja

Ilmar Raamot

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1437

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

767

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Mälestused””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga