Back Cover

“Mängur: Edgar Svaisaare tegelik elu”

16.90

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949730421 Kategooriad: , , Silt:

Sõnn Edgar Savisaar on sündinud samal kuupäeval laulja Uno Loobi ja näitleja Clint Eastwoodiga. Võib-olla oleks Edgargi sobinud paremini näitlejaks ja lavastajaks? Omal moel oli ta preerias ratsutav üksik kauboi, kes leidis igast saloon´ist uue armastuse ja uue vaenlase. Tema poliitikasse tulek oli juhuslik, aga kui ta oli juba hobuse seljas, ei soovinud ta sealt enam lahkuda.

Teda on nimetatud ninasarvikuks, ratsamonumendimeheks, caudillo´ks ehk sõjapealikuks. Ta murdis Eesti tippu laulva revolutsiooni ajal, jõudes kiiresti ka peaministri toolile, ja jäi Eesti poliitikasse aastakümneteks.

Kas Savisaar on seetõttu paha, et tema ema on sündinud Irboska kindlusest ida pool, linnulennult kakskümmend kilomeetrit kirdes? Vaevalt. Edgar oli Põlvamaa küngaste vahel kasvanud eesti poiss ja on selleks jäänud. Karjääri edenedes muutus ta poliitiliseks loomaks, kes üritas kohastuda talle eluks eraldatud looduslikes niššides. Ajapikku võisime poliitmaastikel sekeldamas näha juba kaubamärki ehk brändi nimega Savisaar.

Tootja

Paavo Kangur

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

715

Kirjastus

Kava

Ilmumisaasta

2019

Lehekülgi

320

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Mängur: Edgar Svaisaare tegelik elu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga