Back Cover

“Marie Underi eluraamat I&II köide” 2 raamatut

49.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Saateks

Seesinane Marie Underi elu raamat on ühtlasi luule raamat, sest need kaks on avatava teose keskkujule lahutamatult seotud. Nii katab üks nimi teise – ja sisu kajastab Marie Underi elu- ja luuleteekonda.

Need kajastused on siin esitatud kahes osas: pildilises ja puhtsõnalises. Esimesse on kogutud fotod luuletajast enesest, ta omakseist, sõpradest, kolleegidest, tuttavatest, külalistest. Samuti on siia koondatud koopiaid kirjadest ja muist pöördumistest, mis valgustavad nende autorite suhtumist poetessi. Ei puudu ka pilte luuletaja elukohtadest, viibimispaikadest, reisidelt j. m. Ja lõpuks on lisatud ka ta teoste kaante ja illustratsioonide jäljendeid. Kõik see kujutab enesest teatud atmosfääri käesoleva teose keskkuju elule ja loomingule.

Kuigi pildid iseenesest palju kõnelevad, vahel ka kõik ära ütlevad, siis ometi ei avalda nad kõike, vaid vajuvad sageli sõnalisi täiendusi, selgitusi ja ühendavaid lülisid.

“Eluraamat” ei ole kujunenud mitte üksnes puhtisikulooliste andmete koguks, vaid selles on püütud anda ka kultuurilooliselt tähenduslikku, nagu seda omavad esitatud isikud. Teosessse paigutatud materjalid evivad veel rahvuslikultki märkimisväärset, nagu see selgub raamatu keskkuju suhtlemistest inimeste ja asutustega kodu- ja välismaal ja nagu tunnistavad retsensioonides esinevad konstateeringud poetessi seosest ta maa ja rahvaga.

Raamatu teise ossa on paigutatud esseed, artiklid, ülevaated ja retsensioonid Marie Underi loomingust – nagu neid on ilmunud ligi neljakümne viimase aasta jooksul. Lisaks neile rida artikleid – Johannes Aaviku, Hanno Kompuse ja Asta Willmanni omad – mis autorite lahkel loal ilmuvad siin esmakordselt. Teise ossa on paigutatud ka retsensioone teiste rahvuste autoreilt.

– Raamatu koostaja

Raamatu paberkaaned kulunud ja natuke juba katki.

Tootja

Artur Adson

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud, paberkaaned kulunud ja natuke juba katki

Kaal

1623

Kirjastus

Vaba Eesti

Ilmumisaasta

1974

Lehekülgi

530

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Marie Underi eluraamat I&II köide” 2 raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga