Back Cover

“Martin Luther. Reformaator ja tema visioon.”

29.90

2 laos

Seisukord: Uus Tootekood: 978994960779 Kategooriad: , , Silt:

Martin Luther, kuulus usu-uuendaja ja reformatsiooni teerajaja – kes ta tegelikult oli?

Missugust elu elas mees, kelle poolt 1517. aasta sügisel Wittenbergi lossikiriku uksele naelutatud 95 teesist sai alguse kõigi aegade ulatuslikem usureform, mis muutis mõtlemist, süütas sõdu ja pani aluse hoopis uuele maailmale?

Luther elas täiel rinnal. Ta rõõmustas ja leinas, oli põnevil ja pettunud, terve ja haige, uskus ja kahtles, palvetas ja needis. Raamatus ei keskenduta üksnes tema teoloogilistele vaadetele, vaid jälgitakse kogu tema elukäiku ja suhteid ligimestega: isa ja ema, sõprade ja vaenlastega, endise nunna Katharina von Boraga, kellega ta abiellus, ja nende lastega. Lugeja ette tuuakse Lutheri erakordne karjäär ülikooli õppejõu, teisitimõtleja, mässulise munga, poliitilise lindprii, provokatiivse mõtleja ja religioosse visionäärina.

“Princetoni ülikooli reformatsiooniajaloo emeriitprofessor Scott H. Hendrix (snd 1942) on Martin Lutheri elu ja töö silmapaistev uurija, kelle koostatud biograafia avab lugejale uusimate teadmiste valguses Lutheri kogu elukaare. Teose väärtuseks võib pidada asjaolu, et see riisub reformaatorilt ebaobjektiivse aupaiste ja näitab teda mitte üksiku sangar-reformaatorina, vaid isikuna, kes elas ja töötas koos sugulaste, kaasreformaatorite ja poliitiliste nõuandjatega.”
– Riho Saard, teoloog ja kirikuajaloolane

Sari: Imeline ajalugu

Tootja

Scott H. Hendrix

Seisukord

Uus


Raamat on uus

Kaal

610

Kirjastus

Argo

Ilmumisaasta

2018

Lehekülgi

414

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Joonas Kiik

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Martin Luther. Reformaator ja tema visioon.”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga