Back Cover

“Misery”

9.90

2 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9788498199130 Kategooriad: , , ,

1970. aastal lõpetas Stephen King Maine´i ülikooli inglise keele alal. Pärast kraadi kaitsmist elatas noor autor end õpetajatööga, kuni järgnes läbimurre esikromaaniga “Carrie” (1974, ek. 1997). Romaan ning iseäranis sellele kaks aastat hiljem järgnenud ekraniseering tegid algaja kirjaniku kiirelt kuulsaks.

Üksteise järel ilmusid romaanid, mis noore kirjaniku tuntust vaid suurendasid. “Surmahotell” (The Shining; 1977, ek. 1994), “Surnud tsoon” (The Dead Zone; 1979) ja “Süütaja” (Firestarter; 1980). Kõik need romaanid said bestselleriteks ning kõigist neist tegid kuulsad režissöörid üsna populaarsed filmid. Kuigi üksmeelne hinnang on, et Stephen Kingi romaanid on paremad, kui nende ekraniseeringud. “Misery” (1987) on esimene nn. uut tüüpi King. Selles romaanis puudub täielikult müstika ja üleloomulik õudus. Kõik on realistlik, aga samas niisama painav kui mõni tondilugu.

Mis juhtub kui populaarne naisteromaanide autor kohtub oma kõige suurema fänniga… mis juhtub, kui see fänn nõuab, et tema lemmikautor kirjutaks spetsiaalselt oma kõige andunumale fännile romaani… romaani, mida oleks maailmas vaid üksainus, eksemplar… et menukirjanik vähem tõrges oleks, siis lähevad käiku nii meelitused ja ähvardused, ning kui isegi ähvardustest väheks jääb…

– Jüri Kallas

Tootja

Stephen King

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

260

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

282

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Evelin Mikenberg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Misery””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga