Back Cover

“Murdunud meeled”

17.15

1 laos

Seisukord: uus Tootekood: 978998533815-1 Kategooriad: , , Silt:

Soome sõdades 1939-1945 vaimselt haavatud sõdurite lugu

Relvad olid juba ammu maha pandud, ent paljudele sõjaveteranidele polnud see toonud oodatud rahu. Nii mõnigi ärkas öösiti ikka veel painajate peale. Mida olid need mehed pidanud läbi elama? Kuidas tulid nad vaimselt toime olukorraga, kus inimese taluvus oli viidud viimase piirini, ja mis juhtus nendega, kes selle piiri ületasid?
Parima mitteilukirjandusliku teose eest 2013. aastal Finlandia auhinna pälvinud raamat, mida on Soomes müüdud üle 35 000 eksemplari, räägib rindemeeste psüühika murdumisest Teise maailmasõja eri faasides. Kes olid need tolle aja termini järgi “põrunud” sõdurid ja miks suhtuti nendesse teisiti kui sõjas füüsiliselt haavata saanud meestesse? Kirjeldatakse ka vaimselt räsitud sõdurite ravimeetodeid – tööteraapiast elektrišokiravini – ning toonase sõjapsühhiaatria dogmasid.
Ajaloodoktor Ville Kivimäki (snd 1976) on Soome noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid ajaloolasi. Kivimäki on õppinud Yale´i ja Tübingeni ülikoolides. Ta on nii kirjutanud kui ka toimetanud mitmeid Teisest maailmasõjast kõnelevaid raamatuid. “Murdunud meeled” põhineb tema doktoritööl.

“Kõik need, kes pole pidanud sõda läbi elama, saavad seda raamatut lugedes aimu, millest neid on säästetud.” – seura.fi

Tootja

Ville Kivimäki

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

691

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2016

Lehekülgi

453

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Ene Kaaber

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Murdunud meeled”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga