Back Cover

“Mustamäe valss”

13.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949479894 Kategooriad: , Silt:

Oli Brežnevi aeg, kui kempsupaberit jagati leti alt. Valge vihik maksis kaks kopikat, kilo leiba kümne kopika kanti, aga pildiga kilekoti eest küsiti viis rubla. Banaanid tulid müüki vaid olümpianädalaks ning keegi ei teadnud, et Pepsi-Colat juuakse külmalt. Harilik arvuti täitis kaks parajat tuba.

Nende aastate Tallinnas, täpsemalt ühes Mustamäe mikrorajoonis kasvas ja avastas elu üks tüdruk. Oma põlvkonna lapsena harjutas ta granaadiviskeid, kogus vanapaberit ning minestas raadiorivistusel. Poliitika oli igal pool. Tõnismäe pronksmeest valvasid püssidega plikad, valged kindad käes. Keskkooli pääses vaid läbi kommunistliku noorsooühingu.

Tol ajal teati, et Lenin käskis õppida, õppida, õppida. Tüdruk ja ta eakaaslased õppisid elama Eestis, kus minevik oli erifondi luku taga ning olevik täis valet. Õnneks sai mõndagi nõmedust võtta kui nalja. Sirgudes hakkasid need noored lugema, uurima, suletud uksi avama. Tarkus ja naer lasid vaimu vabaks. Mustamäe koolist astuti ellu väärikalt, iseendaks jäänult.

See on lugu Mustamäest siis, kui see linnaosa oli võõrvõimu kiuste noor, kasvav ja räämus. Hea lõpuga lugu. – Loone Ots.

Tootja

Loone Ots

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

705

Kirjastus

Petrone Print

Ilmumisaasta

2012

Lehekülgi

288

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Mustamäe valss””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.