Pruutneitsi
Pruutneitsi
Back Cover

“Pruutneitsi”

4.50

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , , Silt:

Ruth Rendell (s. 1930), tänapäeva säravamaid detektiivkirjanikke, on alates 1964. aastast avaldanud ligi 40 kriminaalromaani ja hulgaliselt lühiproosakogumikke. Tema teoseid on tõlgitud 22 keelde ja need on saanud mitmeid auhindu nii Suurbritannias kui Ameerika Ühendriikides. Rendelli raamatute kohta on öeldud, et need on õppetunnid inimloomusest, “mis on suuteline nii eksootilisimaks armastuseks kui julmimaks mõrvaks. Rendell hiilgab suurepärase stiiliga, mis on talle nii ainuomane ning mesmeriseeriv.” (Patricia Cornwell)

Eesti lugejatele ja ka televaatajatele peaks Inglismaal Suffolkis elava Rendelli looming juba üsna hästi tuntud olema: ilmunud on vähemalt 9 romaani (üks neist Barbara Vine´i nime all), lisaks televisioonis esitatud sari “Ruth Rendelli kriminaallood”.

“Pruutneitsi”: vägivaldne surm lummab inimesi. Philipit see aga ärritab. Temas tekitab vägivald lausa foobiat. Noormees pole seejuures ei ara verega ega õrnatundeline, ta lihtsalt armastab ilu – nagu kevade ja lillede jumalanna Flora marmorkuju aias tiigi ääres või oma õe imekaunist pruutneitsit Sentat, kes on hämmastavalt sarnane marmorkujule nende aias. Ent Senta on eriskummaline tüdruk. Kui ta avaldab Philipile oma saladuse, valdab noormeest meeleheide ja õudus.

Tindiplekk valgel äärel:

Pruutneitsi

Tootja

Ruth Rendell

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras, aga tindiplekk valgel äärel

Kaal

360

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

1996

Lehekülgi

264

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Tiiu Viljamaa

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Pruutneitsi””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.