Back Cover

“Salavat Julajev. Eesti mäletab”

19.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949173075 Kategooriad: , , Silt:

Salavat Julajev oli ja jääb tõeliseks kangelaseks

Mind vaimustab see noormees – ta oli kõigest 20-aastane!
Pugatšovil oli juba kogemusi Vene-Türgi sõjast. Salavati väkke kuulus 4000 hinge, nende hulgas oli baškiiride kõrval tšuvašid, kasakad, marid, tatarlased ja venelased. Tema võitlus kestis vaid aasta, ta sai kolm korda haavata, aga jäi sadulasse.
Arhiivis on minu kätte sattunud dokumente Salavati tabamise kohta – ta reedeti. Reeturid aga pidasid Salavati vangistamist oma suureks teeneks ja palusid selle eest endale ohvitseri auastmeid.
Lõppude lõpuks võinuks Salavat nagu paljud pugatšovlased siirduda Kasahhimaale. Näiteks kadus niiviisi Kinzja Arslanov – üks vägevamaid Pugatšovi kaasvõitlejaid. Tal ei ole kohta baškiiri folklooris. Aga meie instituudi folkloristika osakonna töötajad toovad siiani oma ekspeditsioonidelt kaasa uusi materjale Salavat Julajevi kohta.
Rahvas ei unusta oma kangelasi. Praegu on tendents kangelase osa pisendada. Aga mina olen sügavuti uurinud arhiividokumente ja võin kinnitada, et Salavat Julajev oli ja jääb tõeliseks kangelaseks.
Baškortostanis, kus austatakse ja armastatakse oma rahvuskangelast, on huvitav teada saada, kuidas suhtutakse Eesti mälestustesse Salavatist. Ta elas ju suure osa oma elust Eestis… Olen kindel, et uus raamat Salavatist võetakse siin vastu suure huviga. Täname kõiki autoreid ja koostajaid.

Inga Gvozdikova,
tunnustatud ajaloolane, Baškortostani Vabariigi teeneline kultuuritöötaja
Ufa, 2014

(Raamatus on Eesti filatelistide ja kollektsionääride liidu tempel)

Tootja

Fljuza Hairullina

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

632

Kirjastus

TEA

Ilmumisaasta

2014

Lehekülgi

204

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Salavat Julajev. Eesti mäletab””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga