Back Cover

“Tallinn sajandeis”

5.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , Silt:

Ehituskunstiline ülevaade.

Käesolev raamatu eesmärgiks on esitada kokkuvõtlik ülevaade Tallinna linnaehituslikust ja ehituskunstilisest arenguloost alates teise aastatuhande alguses tekkinud muinaseestlaste Toompea maalinnast. Sealjuures on kõige rohkem ja üksikajalikumalt käsitletud Tallinna tekkimist, eriti aga keskaegset arhitektuuripärandit, mis tänapäevani on jäänud Tallinna ehituskunstilise omapära ja väärtuse aluseks.

Üksikobjektidest terviklikuma ülevaate saamiseks on käsitletud ka arhitektuuriga vahetult seotud olulisemad kunstimälestisi kesksemate ehitiste interjöörides. Kuna renessanss, barokk, klassitsism ning neile järgnenud teised stiilid ei ole jätnud nii sügavaid jälgi Tallinna ehituskunstilisse pärandisse kui gootika, siis peaks olema mõistetav nende põgusam esitus.

Kaasaegse Tallinna käsitluses on peatutud vaid peamistel arengusuundadel ning tähtsamatel saavutustel. Raamatu eesmärgist tulenevalt on linna sündmusterohkele ajaloole pühendatud tähelepanu ainult seal, kus see ehituskunstilise arenguloo mõistmiseks vajalikuks osutus.

Materjali esitamisel on püütud arvesse võtta kõike olulisemat sellealases teaduslikus kirjanduses, kaasa arvatud publitseerimata käsikirjad. Mõningal määral on kasutatud ka avaldamata arhiiviandmeid. Peatükid I-V on kirjutanud R. Kangropool, peatükid VI – D. Bruns.

(Paberkaaned puuduvad ja tegemist on mahakantud raamatukogu raamatuga)

Tootja

Rasmus Kangropool. Dmitri Bruns.

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

545

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1971

Lehekülgi

151

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Tallinn sajandeis””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga