Back Cover

“Soomepoiss meenutab I&II. 2 raamatut”

14.50

1 laos

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789949211128-1 Kategooriad: , , Silt:
 1. “Tartu piirkonna soomepoiste jutustusi”
  Soomepoisteks kutsutakse tavaliselt neid Eesti mehi, kes Teise maailmasõja päevil võitlesid relv käes Soome armee ridades Punaarmee vastu. Hiljem tulid soomepoisid tagasi kodumaale, jätkamaks võitlust siin juba Eesti vabaduse eest.
  Neid kaugeid aegu on jäänud meenutama neis lahinguis langenute hauad ja mälestusmärgid. Soomepoisid peavad seda mälestust kalliks ja teevad kõik selle säilitamiseks.
  Soomepoiste elu ja saatus on kajastatud mitmetes Eesti ja Soome autoritelt ilmunud raamatutes. Mõni aeg tagasi jõudis soomepoiste lugu isegi lavalaudadele Pärnu Endlas Mart Kivastiku näidendi “Kangelane” kaudu.
  Mitte kõigil soomepoistel pole olnud soovi ega võimalust ülevaadet oma sellest eluperioodi trükisõnas avaldada. Küll aga on huvi pakkunud pajatada üksikutest elujuhtumitest nii sõja-aastail kui ka enne ja pärast sõda.
  Käesolev kogumik “Soomepoiss meenutab” sisaldabki endas Tartu piirkonna soomepoiste jutte, mida nad oma koosviibimistel kohvitassi taga üksteisele on rääkinud ja mida siis ka lindistati. Osa meestest on oma mälestusi ka kirja pannud, mõningaid jutustusi on täiendatud intervjuu korras, üks jutustus on varem trükisõnas avaldatud. Need mälestused väljendavad ühtlasi ka meie ellusuhtumist.
  Nüüd, kui soomepoiste read üha harvenevad ja meest keskmine vanus on tublisti ületanud 80. aasta künnise, on selliste mälestuste kogumine ja talletamine eriti tähtis. Teenigu ka see, siin kirjapandu, meie noorema põlvkonna isamaalise kasvatuse huve. … – Evald Mäepalu/Tartu piirkonna soomepoiste vanem
 2. II Raamat
  Teise maailmasõja aastatel kaotas Eesti oma iseseisvuse. Olime võõrvõimu meelevallas. Hakati otsima uusi teid ja võimalusi kodumaa iseseisvuse taastamiseks. Sel eesmärgil läksid paljud Eesti mehed salaja ööpimeduses paadiga üle lahe Soome, et seal koos vennasrahvaga võidelda nii Soome kui ka Eesti vabaduse eest. Nendest kaugetest aegadest ja sündmustest on trükisõnas ilmunud hulgaliselt teabematerjali, mille autoriks on olnud nii üksikisikuid kui autorite kollektiive. Tervikliku ülevaate soomepoiste liikumisest kirjutasid esmakordselt soomepoisid Evald Uustalu ja Rein Moora oma 1973. aastal ilmunud raamatus “Soomepoisid”. aastal 2010 lisandus sellele Mart Laari, Peep Pillaku, Hain Rebase, Meelis Saueaugu koostatud uus, täiendatud, mahukas väljaanne “Soomepoisid – võitlus jätkub”.
  Aastaid tagasi ilmus trükistesari nimetuse all “Põhjala tähistel”, kus samuti leidis käsitlemist soomepoiste elu-olu kajastavaid sündmusi. Ka mitmed soomepoisid ise on leidnud aega ja tahtmist oma tolleaegsetest ja hilisematestki eluprobleemidest üht-teist trükisõnas raamatuna avaldada.
  Mõned aastad tagasi ilmus Tartu soomepoiste poolt koostatud mälestustekogumik nimetuse all “Soomepoiss meenutab”. Sellega jätkati varem ilmunud samalaadse temaatika edasiarendamist.
  Käesolevas, uues väljaandes on autorite kollektiiv laienenud ning ka uusi fakte ja sündmusi eelnevatele lisandunud.
Tootja

Harri Kask

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

416

Kirjastus

Grenader

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

261

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Soomepoiss meenutab I&II. 2 raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga