Taavet Soovere elu ja surm
Taavet Soovere elu ja surm
Back Cover

“Taavet Soovere elu ja surm”

7.67

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , ,

Saatesõna 1. trükile: Taavet Soovere kurvanäoline kuju ilmus minu silme ette viimaseil aastail enne maailmasõda. Paberile panin katkendeid tema elukäigust aastail 1914-1915.

Maailmasõja kaasas käiv hingeline ja vaimne murrang oli siis juba mõjule pääsmas. Inimene kisti oma isiklikkude murede ja rõõmude juurest rahvaste ja inimkonna saatust kaasa elama; kutsuti oma saatuse sepitsemiselt rahvaste ja inimkonna saatust kujundama; kutsuti oma hinge kallal nokitsemiselt ühiskonna suuri küsimusi otsustama ja tõelist “maailma muret” muretsema.

Selle murrangu mõjul ja sõja aja raskuste survel, mida tegi teatud mõõdul igaüks meist kaasa, jäi mulle Taavet Soovere kuju kaugeks ja oli juba 1915.a. lõpul nii võõras, et katkendliku mustandi segaste tunnetega kõrvale panin ja lõplikuma kuju andmiseks kohasemat meeleolu jäin ootama.

Ma ei ütle, et see kohasem aeg nüüd oleks tulnud, aga pean tarvilikuks oma seniste ilmumata teoste saatust nii või teisiti otsustada. Sellepärast ilmub “Taavet Soovere” nüüd, ligi kümme aastat pärast tema tekkimist kujutluses.

Vist tundub see traagikoomiline kuju praegusel ajal lugejale sama kummalisena kui autorile eneselegi, aga ta saab ehk eluõiguse teiste meie kirjanduse kujude hulgas selle tõttu, et tal omapärasus ei puudu ja et ta üht eesti inimese iseloomu külge esile katsub tõsta. – M.M. Tallinnas, 1922.

Eesti Kirjastuse Kooperatiiv Tartus 1935. Renoveeritud (originaalkaaned puudu. Sees üks nimi ja aastaarv. Seitsmendal lehel ülemine nurk puudu). Teine trükk.

Tootja

Mait Metsanurk

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud. Sees on pühendus.

Kaal

300

Kirjastus

Eesti Kirjastuse Kooperatiiv Tartus

Ilmumisaasta

1935

Lehekülgi

195

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Taavet Soovere elu ja surm””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga