Tee kosmosesse
Tee kosmosesse
Back Cover

“Tee kosmosesse”

7.67

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

NSV Liidu kosmoselenduri jutustus

Kirjanduslikult töödelnud “Pravda” erikorrespondendid N. Denissova ja S. Borzenko .

.. Juba siis, kui “Pravdas” ilmusid Nõukogude Liidu kangelase Juri Gagarini jutustuse “Tee kosmosesse” esimesed peatükid, hakkas paljudelt lugejatelt nii Nõukogude Liidust kui ka välismaalt saabuma hulgaliselt kirju ja vastukajasid. Kirjade autorid tunnistavad, et nõukogude kosmonaudi raamatul on noore põlvkonna kasvatamise seisukohalt suur tähtsus. Paljud lugejad kirjutavad, et on leitud ilukirjandusliku publitsistika uus vorm, et on hästi näidatud meie legendaarse ajastu – kommunismiehitamise ajastu – kangelast, on õigesti edasi antud Kommunistliku Partei kasvatatud nõukogude inimese tahtejõulist iseloomu.

J. Gagarini haaravates autobiograafilistes ülestähendustes ülistatakse meie maa eesrindlikku noorsuga. Üks Kalingradi tehase vaneminsener kirjutab: “Ma olen veendunud, et kangelane Gagarin jutustus saab meie noormeeste ja neidude käsiraamatuks.” Ja edasi read kaevurilinnast Kemerovost saabunud kirjast: “Kõik tunnevad jutustust “Tee kosmosesse” lugedes väljendamatut rõõmu ja uhkust Kommunistliku Partei üle, kes kasvatab niisuguseid kangelasi nagu esimene kosmonaut.” Kommunist, Perovo asula kooliõpetaja kirjutab: “See on kangelaspoeem kolhoosiküla poisist, kes karastus töölisklassi ridades ja sai kogu inimkonna uhkuseks – maailma esimeseks kosmonaudiks.”

Paljudes kirjades teatatakse, et J. Gagarini jutustuse ilmumise ajal loeti seda valjusti ette pioneerikoondustel ja komsomolikoosolekutel, sõjaväeosades ja vabrikute tsehhides. Selle vastu tunnevad huvi igas vanuses ja igasuguse erialaga inimesed. Jutustuse avaldasid paljude maailma maade ajalehed ning ajakirjad.

Mina, kes ma hästi tunnen J. Gagarinit, tahan ühineda paljude lugejate arvamusega. Tõepoolest, see on uudne, teistest erinev, uut viisi kirjutatud elurõõmus raamat. Ta on tulvil soojust ja armastust Kommunistliku Partei vastu, nõukogude inimeste vastu, meie sotsialistliku kodumaa vastu. …

Nõukogude Liidu kangelane lennuväe kindralleitnant N. Kamanin

Tootja

Juri Gagarin

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

348

Kirjastus

Eesti Riiklik Kirjastus

Ilmumisaasta

1962

Lehekülgi

151

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

H. Limberg

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Tee kosmosesse””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga