Back Cover

“Totaalne riik – totaalne inimene”

3.90

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , Silt:

Eurooplasest isa ja jaapanlannast ema pojana olen lapseeast peale harjunud tegelema küsimustega, mis seisavad kõrgemal kõigist kultuuri ja rassi vastuoludest ja mis haaravad inimest ja inimsust.

Filosoofiliste teoste autorina olen ikka püüdnud elunähtuse mitmepalgelisust viia tagasi nende nähtuste ürgvormide ja ürgjõudude juurde.

Kui Paneuroopa-liikumise asutaja ja juht olen pidanud poolteist aastakümmet arutama probleeme, mis tänapäeval inimesi ühendavad ja lahutavad.

See tegevus võimaldas mul selgitada moodsa poliitika, kultuuri ja majanduse põhiküsimusi väga mitmesugusest rahvusest ja seisusest inimestega: eurooplastega, asiaatidega ja ameeriklastega, kuningatega ja riigipresidentidega, diktaatoritega ja demokraatlike riigimeestega, töölistega ja talupoegadega, tööstuse ja rahanduse juhtidega, vaimulikega, sõjaväeliste ja akadeemiliste aukandjatega, filosoofidega, kunstnikega, leidudega, konservatiividega ja kommunistidega.

See raamat kujutab õigupoolest nende uuringute, mõtete ja kõneluste sadet. Ta on määratud selgust tooma demagoogia ja valede segadusse, mis tumestab tänapäeval meie aja suuri probleeme, et isegi poliitikuil raske on ära tunda ideesid ja jõude, mis põhjustavad tänapäeva sündmusi ja muutusi.

Ta püüab kõigile, kel on head tahtmist, näidata teed välja lahendamata ajaküsimuste labürindist paremasse ja selgemasse tulevikku.

Seepärast on see raamat määratud kõigile inimesile ja rahvaile, kes otsivad vastust meie aja saatuseküsimusele.

Gstaad, 7. septembril 1937.

R.N. Coudenhove-Kalergi

Loomingu Raamatukogu 39/1988

Tootja

R. N. Coudenhove-Kalergi

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

95

Kirjastus

Perioodika

Ilmumisaasta

1988

Lehekülgi

88

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Heino Anto

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Totaalne riik – totaalne inimene””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga