Tuli ja raud
Tuli ja raud
Back Cover

“Tuli ja raud”

6.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , , , Silt:

“Tuli ja raud” on Karl Ristikivi 1938. aastal ilmunud esimene romaan.

Koos teostega “Õige mehe koda” ja “Rohtaed” moodustab “Tuli ja raud” Ristikivi Tallinna triloogia, mis käsitleb linnastumise mõju ühiskonna erinevatele klassidele.

Teos sai kirjastuse Loodus romaanivõistlusel esikoha. Debüütromaani ilmumise järel tituleeriti Karl Ristikivi kirjandusringkondades A. H. Tammsaare mantlipärijaks.

Sisu:
Jüri Säävel lõpetab 1880. aastail põlluharimise, kolib Tallinna ning hakkab tehasetööliseks. Ta elab üle 1905. aasta revolutsiooni, Esimese maailmasõja, Eesti iseseisvumise ja Vabadussõja. Kogu elu jooksul on tema ideaalideks raske töö, ausus ja ligimesearmastus. Üks tema poegadest hukkub õnnetuses ning teine poeg rändab isa eeskujul parema elu otsingutel Ameerika Ühendriikidesse. Jüri saadab oma vaeslapseks jäänud pojapoja vastloodud Tallinna Tehnikaülikooli. Viimane tähistab progressi: Jüri ise on valutehase tööline, tema poeg oli masinainsener ja lapselaps ülikoolidiplomiga insener.

Teoses esineb ka vastupidine arengusuund: Jüri lapselaps jätab oma naise koos väikese lapsega maha. Jüri sureb ilma pojapojale pere mahajätmist andestamata.

Allikas: https://et.wikipedia.org/wiki/Tuli_ja_raud

Tootja

Karl Ristikivi

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud, paberkaaned puudu

Kaal

383

Kirjastus

Eesti Kirjanike Kooperatiiv

Ilmumisaasta

1978

Lehekülgi

343

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Tuli ja raud””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga