Back Cover

“Tummad tunnistajad”

0.99

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: ,

Kriminalistika ajalugu

Iga kokkupuude jätab jälje. See lihtne lause võtab kokku kriminalistika põhimõtte. Üksikud juuksekarvad ja riidekiud, sõrmejälg või vereplekk – üsna harva juhtub, et kurjategija ei jäta sündmuskohale endast üldse jälgi.
Nigel McCrery toob oma ühteaegu lummavas ja judinaid tekitavas raamatus lugeja silme ette kriminalistika ajaloo ja tänapäeva. Raamatus leiavad kajastust kõik põhilised kriminalistkiavaldkonnad: identiteet, ballistika, veri, mürgid, jälje-, DNA- ja surnukeha ekspertiis. Olgu juttu sellest, kuidas püüti kindlaks teha džinnipurgis säilitava pea omanikku või kuidas esimest korda lahendati mõrv kuriteopaigalt leitud sõrmejälgede põhjal – raamat tõestab, et ka juba ammu siitilmast lahkunutel on alati oma lugu rääkida.

***

Nigel McCrery kirjutatut võib pidada seni parimaks eestikeelsele lugejale pakutud kriminalistika ajalugu käsitlevaks koguteoseks, seda kasvõi põhjusel, et autori teemakäsitlus ulatub otsapidi tänapäeva. Raamatus on välja toodud kõik teadusliku kriminalistika ajaloo olulisemad sündmused-juhtumid ja isikud. Raamat on sisutihe, paljufaktiline, kunstlike liialdusteta, kuid samas on see kirjutatud haaravalt, heas ja ladusalt loetavas keeles.
Lisaväärtuseks on asjaolu, et koledatele mõrvalugudele vaatamata annab see lugejale ohtralt ka üldharivaid teadmisi, olgu neiks siis teadmised püssirohu kasutamise ajaloost, inimvere gruppidest või kuningas Richard III surma ja ümbermatmise asjaoludest. See raamat sobib nii juuraüliõpilastele õppevahendiks kui ka ajaviiteks igale kuritegude lahendamislugudest huvitatud inimestele.

– Urmas Krüger
Sisekaitseakadeemia õppejõud, endine uurija

Tootja

M.Ljubarski. V.Sanov

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

220

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1972

Lehekülgi

205

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

H.-K. Hellat

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Tummad tunnistajad”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga