rev ees
rev ees
Back Cover

“Natsionalism – moodas rahvuste maailma religioon”

12.25

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949472383 Kategooriad: ,

Rahvus on loomulik, igapäevane ja kõikehõlmav osa meie elust, kõik kuuluvad mingi rahva hulka, igaühel on kodumaa, millega ollakse seotud…

Milline näib seesugune rahvuste maailm aga inimesele, kes enda sõnutsi on kosmopoliit, eelistab globaalset ja üldinimlikku ning üritab võimalikult palju seotust rahvusliku päritoluga vältida? Tema seisukohad võivad olla harjumatud, šokeerivad, nendega ei pruugi nõustuda, kuid kindlasti ei ole see üksikisiku, vaid pigem levinud mõtteviis. Selleks et maailmas toimuvat ja reageeringuid sellele paremini mõista, olekski vaja tunda seda meie tavaarusaamadest nii erinevat vaatenurka.

Oma kriitilises käsitluses, mis on kirja pandud iroonilise kerguse ja nõtkusega, uurib R. J. Bosworth inimkonna rahvusgruppideks jagunemise algupära ja eesmärke. Raamat vaatleb natsionalismi ajalugu, väites, et tänapäeval on ähvardavalt kasvanud see, mida võib nimetada fundamentaalseks natsionalismiks. See muutub ohtlikuks, kui hakatakse nõudma kogu inimliku empaatia rahvuskeskuseks muutmist, ülistades pigem natsionalistlikke – mitte üldinimlikke ja tsiviliseeritud – väärtus, kui globaliseeruvas maailmas taaselustuvad ideed, mis oli valitsevad maailmasõdadevahelisel ajajärgul. Raamat kutsub mõtisklema selle üle, kas tsiviliseeritud maailmas tohiks olla kohta rahvuslikule fundamentalismile.

R. J. B. Bosworth on Austraalia ajaloolane, kellelt on ilmunud paarkümmend raamatud, sealhulgas mitmeid auhindu võitnud “Mussolini” (2002) ja “Mussolini´s Italy” (2005).

Tootja

R. J. B. Bosworth

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

295

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

247

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Natsionalism – moodas rahvuste maailma religioon””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga