Üksildane Jüri
Üksildane Jüri
Back Cover

“Üksildane Jüri”

14.99

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949464852 Kategooriad: , Silt:

Raamatu eesmärgiks on tutvustada mõningaid liike, kelle oleme kaotanud, kes on meilt napilt nägemata jäänud, keda “alles eilsest peale” – üleilmastumise algusest ehk Kolumbuse retkedest möödunud 500 aasta jooksul – enam maakeral ei eksisteeri, vaid kes on hävitatud ja välja surnud.

Kuidas need loomad elasid? Miks neid enam ei ole? Miks nad kadusid alles hiljuti? Mis juhtus pärast nende kadumist? Mida on neist väljasurnud loomadest tänapäeval veel võimalik teada saada? Juttu tuleb suurtest ja ka väikestest loomadest, nii ökoloogiliselt tähtsatest kui ka sellistest, kelle kadumine jäi suuremate tagajärgedeta, kellest mõned olid kasulikud, teised võib-olla mitte.

Peagi märkasin, et need küsimused ei viinud mind üksnes reisile ümber maakera ja tänapäeva maailma ajalukku, vaid suisa sügavale planeedi Maa ajalukku – paljude looma- ja taimeliikide, maastike, tervete kontinentide elulugudesse. Kohtasin üksiksaatusi ja saarte saatusi, kompleksseid koosmõjusid ja ülemaailmseid nähtusid; imestasin selle üle, kui palju me juba teame ja kui vähe seda tegelikult on.

Sest kõikjal tekkisid uued küsimused.

Lothar Frenz

Tootja

Lothar Frenz

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

347

Kirjastus

Äripäeva Kirjastus

Ilmumisaasta

2013

Lehekülgi

303

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Anu Wintschalek

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Üksildane Jüri””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga