Vabadussõja Jõgevamaa sündmuste lugemik
Vabadussõja Jõgevamaa sündmuste lugemik
Back Cover

“Vabadussõja Jõgevamaa sündmuste lugemik”

15.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985606671 Kategooriad: , , Silt:

… Lugemik on 3-osaline.

Esimeses osas on Vabadussõja mälestusi jutustavad artiklid või nendest väljavõtted, ülevaated ja tekstiosad raamatutest, kus käsitletud Vabadussõja sündmusi praegusel Jõgevamaal, samuti üleskirjutatud mälestused. Järgmises osas on Vabadusristi kavaleride pildid koos autasustatud sõjaväelise teenistuskäigu lühikokkuvõttega Vabadussõja eelsest ja sõjaajast, mõnel puhul ka tema tegevusest sõjajärgsel rahuajal. Ära on toodud need Vabadusristi kavalerid, kelle kohta on kindlalt teada, et nad kas on pärit praeguselt Jõgevamaalt või elasid siinmail pärast Vabadussõda. Muidugi on tõenäone, et selle autasu omanikest jõgevamaalasi oli rohkem kui selles raamatus esitatud, aga koostajal ei olnud rohkem kindlaid andmeid teiste kavaleride Jõgevamaaga seotusest.

Raamatu viimases osas on Vabadussõja langenute mälestuste jäädvustamisele ja lahingupaikadele pühendatud mälestussammaste pildid, ülevaateartiklid nende püstitamisest või taasavamisest, ajaehesõnumid nende avamistseremooniate kohta.

Selles raamatus on ka Vabadussõjas langenud sõjameeste nimekirjad. Olgu ka see materjalikogumik üks jõgevamaalastest Vabadussõjas langenud kangelaste mälestuse jäädvustamise võimaluse.

– Ülo Pärn

Kaitseliidu Jõgeva maleva juhatuse liige

ajaloopealik

Tootja

Ülo Pärn

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud, kaaned kulunud

Kaal

850

Kirjastus

Kaitseliidu Jõgeva Malev

Ilmumisaasta

1999

Lehekülgi

360

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Vabadussõja Jõgevamaa sündmuste lugemik””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga