Väike Jumal Texasest
Väike Jumal Texasest
Back Cover

“Väike Jumal Texasest”

7.67

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9949409330 Kategooriad: , , Silt:

Ühel heal – õigem oleks vist küll öelda “halval” – päeval pöördub Texase väikelinnas Martirios elava Vernon Gregory Little´i maailm pea peale: tema latiinost klassivend ja sõber Jesus ei pea enam vastu koolikaaslaste psühholoogilistele vägivallale, mille taustaks on peamiselt väljaimbunud andmed Jesuse homoseksuaalsete kalduvuste kohta. Jesus toob peidikust välja oma isa püssi… Kogu tema klassist jääb ellu ainult ta sõber Vernon, sest Jesus teeb lõpparve ka iseendaga.

Väikelinn on šokis ja leinas ning kätte maksta pole kellelegi. Süüdlast otsides pöörduvad nii leinavate vanemate kui politsei pilgud aga Vernoni kui Jesuse ainsa sõbra poole. Tema õnnetuseks ei ole koletul veresaunal peale tema enda ühtki tunnistajat.

Järgneb luupainaja, teismelise poisi meeleheitlik ja ängistav võitlus oma süüdimõistmise ja elu eest, mille lõpplahendus saabub alles siis, kui õnnetu poiss on hukkamiskambrisse viidud ja mürgisüstal surmavat lahust täis tõmmatud…

Abišerif Vaine Gurie: “Stass-tistiliselt valitsevad meie maailma kaks suurt jõudu. Oskad sa nimetada need kaks jõudu, millele kogu maailma elu tugineb?”

Vernon Little: “Noh… rikkus ja vaesus?”

“Mitte rikkus ja vaesus.”

“Headus ja kurjus?”

“Ei. Põhjus ning tagajärg. Ja enne kui me alustame, tahan, et sa nimetaksid need kaks inimeste kategooriat, kes meie maailmas elavad. Oskad sa öelda, mis on need kaks reaalset kategooriat?”

“Põhjustajad ja tagajärjetajad?”

“Ei, kodanikud ja valetajad. Suudad sa mind jälgida, härra Little? Oled sa ikka siin?”

Kas olete kunagi tundnud, et elu on üks suur naljanumber?

Saage tuttavaks teismelise Vernon Gregory Little´iga, kes istub oma kodulinna Martirio šerifi kabinetis, jalas üksnes eelmise päeva aluspüksid ja hinnalised Nike´i tossud. Tema sõber Jesus, lasknud maha kõik oma klassikaaslased ja seejärel iseenda, pärandab Vernonile linnaelanike viha ja kättemaksu. Kuidas suudab Vernon sellist koormat taluda?

Satiiriline ja naeruvääristav pilguheit vägivallale, materialismile ja Ameerika meediale.

DBC Pierre (õige nimega Peter Warren Finlay) on sündinud Austraalias 1961. aastal, elanud nii Texases kui ka Iirimaal, kuid nimetab end “hingelt mehhiklaseks”. Tema kirjandusliku pseudonüümi initsiaalid “DBC” märgistavad tema enda sõnul ta praegust seisundit “Dirty But Clean”: ta on tunnistanud avalikkuse ees oma kunagist kokaiinisõltuvust ja probleeme seadusele allumisel.

“Väike Jumal Texasest” on tema esimene ja seni ainuke romaan, mida on tänu küünilisele ja satiirilisele vägivalla-suhtumisele võrreldud “South Parkiga”. 2003. Aastal Bookeri auhinna võitnud raamatut ei peeta tüüpiliseks auhinnavõitjaks – nagu ka DBC-d tüüpiliseks kirjanikuks.

Tootja

DBC Pierre

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

545

Kirjastus

Pegasus

Ilmumisaasta

2004

Lehekülgi

291

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Silver Sära

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Väike Jumal Texasest””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga