Doanizarre udulaam
Doanizarre udulaam
Back Cover

“Varjutus. Surilina” 2 raamatut

37.27

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985330555 Kategooriad: , , Silt:

I. Raamat
“Varjutus” on esimene raamat John Banville´i Alex Cleave´i triloogiast ning sellele järgnesid veel “Surilina” ja “Vana valgus”. Romaani alguses lahkub tuntud näitleja Alex Cleave lavalt ja kodust ning pöördub tagasi kodumajja ühes väikelinnas. Ta tahabki avalikust elust tagasi tõmbuda, kuid ei suuda pääseda mälestuste, viirastuste, vanade ja uute hirmude ning tütre pärast muretsemise eest.
Banville´i romaan on väga poeetiline lugu tundlikust ja intelligentsest inimesest, kes püüab mõista, miks ta elu on kulgenud just nii, ning üritab enda vastu ausaks jäädes otsi kokku tõmmata.
John Banville (snd 1945) on üks tänapäeva tuntumaid iiri kirjanikke ja Bookeri preemia laureaat. Eesti keeles on talt ilmunud romaanid “Newtoni kiri”, “Puutumatu” ja “Meri”.

Sari: Moodne aeg

II. Raamat
Juba Banville´i romaanis “Varjutus” põgusalt esinenud Cass Cleave saadab tuntud kirjandusteadlasele Axel Vanderile kirja, milles teatab, et teab mehe kaht häbiväärset saladust. Vander sõidab Torinosse konverentsile ja ühtlasi kohtuma Cassandra Cleave´iga.
Raamat on täis seoseid, millest omakorda hargnevad seosed ja viited tegelikult eksisteerinud isikutele ja sündmustele, kohati muutub teos unenäoliseks ning piir tegelikkuse ja kujutleva vahel läheb õhkõrnaks. Banville seab kahtluse alla iga väite, iga mälestuse, minevikku kirjutatakse üha uuesti ümber, ja tema võimas ning egotsentriline Vander jääb kauaks ja painavalt meelde.
Iiri kirjanik John Banville (snd 1945) on ise “Surilina” kohta öelnud, et see on üks tema lemmikuid, “sünge, kalk ja julm teos”, milles tal on peaaegu õnnestunud see, mida ta kirjutama asudes saavutada tahtis: “”Surilina” on mu koletislik laps, keda ma kalliks pean, kuid kes tekitab õudu kõigis teistes.” “Surilina” on teine raamat mõttelisest triloogiast, mille moodustavad lisaks romaanid “Varjutus” ja “Muistne valgus”.

Sari: Moodne aeg

ISBN 9789985335406

Doanizarre udulaam

Tootja

John Banville

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

859

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2015

Lehekülgi

525

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Krista Kaer

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Varjutus. Surilina” 2 raamatut”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga