Back Cover

“Budismi peamised õpetused”

16.00

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949150885 Kategooriad: , Silt:

“Nii nagu kirjeldab raamatus toodud selgitus, suutis auväärne Tsongkapa võtta budismi kõik õpetused kokku ainult neljateistkümnesse õpetussalmi. Me usume, et kui seda teksti õpitakse puhta südamega ja õige püüdlusega, suudab see inimese tõepoolest viia virgumiseni.”

Kuigi raamatus toodu räägib iseenda eest ja selle sisule pole mul midagi lisada, toon siin ära mõned ideed, mis võivad hõlbustada raamatus toodud õpetuse konteksti mõistmist.
Budistlikust vaatekohast sisaldub inimsünnis kallihinnaline võimalus sansaarast vabanemiseks ja buddhasuse saavutamiseks kogu olemasolu hüvanguks. Sansaaralises kannatuse seisundis hoiavad meid kolm mürki, meie enda meeleplekid: teadmatus, iha ja viha. Ent kuna need pole meele põhimiseks loomuseks ja sõltuvad põhjustest, olles seega püsimatud, on võimalik toimiva meetodiga kogu ebapuhtus ja isegi selle jäljed meelest eemaldada. Selliseks meetodiks, mis viib kannatuse täielikule lakkamisele ja õnnelikkuse saavutamisele, on dharma. Kuna inimesed on kujundanud endale taassündide käigus erinevaid iseloomujooni, siis on ka dharmal erinevaid külgi, mis arvestavad inimese motiive ja kalduvusi.
Käesolevas raamatus selgitatud kolm peamist teed (loobumine, virgumissoov ja veatu vaade) on kokkuvõte kõikidest Budhha õpetustest, kogu tema õpetuse tuum. Kui neid lähemalt tundma õppida, siis on näha, et tegelik dharma ei ole mõeldud mingi kitsa ringkonna või grupi jaoks, samuti ei ole tegemist mingi kitsarinnalise ususüsteemiga. Dharma on õnnelikkuse võimaluseks kõigile, kes tahavad dharma kohaselt elada. Ühel või teisel viisil sisalduvad need kolm peamist teed kõikide õpetussüsteemide südames, vaatamata sellele, millist nime või terminoloogiat kasutatakse.

Tootja

Tsongkapa

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

309

Kirjastus

H.P.B. Looži väljaanne

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

231

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Rimo Lõiv

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Budismi peamised õpetused”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga