paev ees
paev ees
Back Cover

“D-Päev. Normandia lahing”

19.85

Laost otsas

Seisukord: kasutatud Tootekood: 9789985629550 Kategooriad: ,

Isegi Stalin tundis D-Päeva ehk Normandia dessandi alguse ees aukartust.

“Kogu sõjaajaloo jooksul,” kirjutas Churchillile, “ei ole sellist ettevõtmist varem olnud.” Selles suurejoonelises üle La Manche´i toimunud invasioonis osaleja – olgu ta siis sõdur, madrus või lendur – ei unusta seda vaatepilti mitte iialgi. Samuti ei unusta seda iial viimasel hetkel Normandia rannikul alarmeeritud Saksa kaitsjad. See oli kindlasti suurim invasioonilaevastik, mida kunagi nähtud on.

Ainuüksi selle ettevõtmise mastaabis ja piinlikult täpne planeerimine olid pretsedenditud, ent kuigi platsdarmid hõivati vastavalt plaanile, sai peatselt selgeks, et lahingu järgmine etapp osutub oluliselt raskemaks kui keegi oleks osanud ettegi kujutada.

Kasutades varem kahe silma vahele jäänud ja uusi materjale 5-6 riigi enam kui 30 arhiivist on “D-Päev” Normandia lahingu siiamaani kõige eredam ja paremini uuritud ülevaade. Nagu oma raamatutes “Stalingrad” ja “Berliin 1945” annab Antony Beevori haarav jutustamisviis edasi tõelist sõjakogemust.

Antony Beevor (snd 1946) on üks kaasaja tuntumaid ajaloolasi. Tema varasematest raamatutest on rohket tunnustust pälvinud muuhulgas “Stalingrad”, mis pälvis Samuel Johnsoni preemia, Wolfsoni ajaloopreemia ja Hawthorndeni kirjanduspreemia ning “Breliini 1945”. Beevori raamatud on ilmunud enam kui 30 keeles ja neid on müüdud üle 4 miljoni eksmplari.

“D-Päev” on sama kõrgetasemeline nagu Beevori varasemad raamatud: tal on silma kõnekatele ja ebaharilikele detailidele, tal on oskus keerulisi sündmusi mõistetavalt lahti seletada ning teha seda kujundlikus keeles.

Ian Kershaw

Tootja

Antony Beevor

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1115

Kirjastus

Tänapäev

Ilmumisaasta

2010

Lehekülgi

488

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Maia Boltovsky

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “D-Päev. Normandia lahing”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga