Eesti ja külm sõda
Eesti ja külm sõda
Back Cover

“Eesti ja külm sõda”

9.90

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789949431113 Kategooriad: , , Silt:

Külma sõja uurimine on viimasel kümnendil nii Eestis kui kogu maailmas üha suurenevat tähelepanu pälvinud. Ometi ei ole seda perioodi seni uuritud läbi Eesti ja eestluse prisma. Käesolev raamat astub sammu selle tühimiku täitmise poole ning annab huvilistele võimaluse nimetatud ajajärgust põhjalik ülevaade saada.

Kuigi esmapilgul tundub keeruline siduda midagi nii suurt ja hoomamatut kui külm sõda millegi nii väiksega nagu Eesti, pakub raamat välja ühe võimaliku lahenduse. Läbi teksti- ja pildimaterjali on autor taaselustanud kõik olulised külma sõja sündmused ning need osalejate mälestuste kaudu ka Eestiga kokku sidunud.

Kristjan Luts (s 1985) on Eesti Sõjamuuseumi – kindral Laidoneri Muuseumi teadur. Lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo eriala bakalaureuseõppe 2006. aastal cum laude, praegu magistriõppes. Tema põhiline uurimisvaldkond on külma sõja aegne maailm ja eestlaste osavõtt külma sõja konfliktidest nii Nõukogude Liidu kui ka lääneriikide mundris. Lisaks teaduritööle on ta ka näituse “Eesti ja külm sõda” projektijuht ning mälestuste kogumise projekti “Eesti sõdur võõras mundris” koordinaator. “Eesti ja külm sõda” on tema esimene raamat.

Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri Muuseum

Tootja

Kristjan Luts

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

576

Kirjastus

Eesti Päevaleht

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

301

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Eesti ja külm sõda””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga