Back Cover

“Koidulauliku valgel”

5.75

2 laos

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , ,

Kui meie tänasele lugejale ulatada raamat uurimustega vanemast kirjandusest, siis täis usaldust tema ajaloolise mõtlemise reipusesse. Ühtlasi eeldades tunnetust, et ammuolnuski on uut, edasiviivat ja aegumatut ja justkui tänapäeval sündinut.

Käesolevate kaante vahele on kokku pandud valik artikleid ja uurimusi paljude aastate kestelt (1958-1978), valdavas osas Koidula-teemalisi. Need on õieti eeltööd, kuhu tuli sukelduda – heidutatuna seniste kulunud lünklike ja pinnaliste teadmiste ees – meie esilauliku monograafilise mõistmise leidmiseks.

Kirjutamisajalt varasemad on biograafilised käsitlused Tartu-perioodi lõpust ja Kroonlinna-päevilt, mille juurde ahvatlesid Kirjandusmuuseumi saabunud uued allikamaterjalid, aga ka ummiskohad Koidula abieluaastate eluloos. Nende uurimuste tulemusedki on teiste poolt mitmes väljaandes ära kasutatud ja üldtuntud. Biograafia aitab läheneda kirjanikule kui inimesele, autori isiksusele, mõista suure talendi ajastutületavat põlemist, loob seega emotsionaalse silla autori ja lugeja vahel. On Koidula elulugugi täis töö ja eneseületamise imet, õnne haprust ja saatuse armutust. …

Autor

Tootja

Aino Undla-Põldmäe

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud

Kaal

430

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1981

Lehekülgi

357

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Koidulauliku valgel””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga