Eesti uue aastatuhande lävel
Eesti uue aastatuhande lävel
Back Cover

“Eesti uue aastatuhande lävel”

5.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985711602 Kategooriad: , , Silt:

Väikerahva võimalused ja valikud

Küsimusele kuhu liigub Eesti ei ole täna ühest vastust. Nagu ei ole ühest vastust küsimusele, miks üks rahvas jääb väikeseks ja teine kasvab suureks või miks osa maailma rahvaid on jõudnud omariikluseni ja teised pole seda saavutanud.

Ehk leidub suur annus tõtt ajalehes Postimees 1908. aastal avaldatud mõttes: “Rahvas, kes oma elupüüdeid kõlbelisele alusele rajab, edeneb ja kasvab, ka kui ta on väike.”

Need prohvetlikud sõnad osutusid Eestile teemäärajaks sajandi alguses, mil sündis oma riik. Kuid see mõtteavaldus on iseäranis tähtis täna, mil Eesti astub uude aastatuhandesse, sest kõlbluseta ja kultuurita lakkaks riik olemast.

Ükskõik millise tee Eesti uuel aastatuhandel valib, tuleb silmas pidada üht: rahvas, kes end kaasaegses maailmas väärikalt üleval peab ning end kodumaal kindlana ja kaitstuna tunneb, väärib austust, arvestamist ja lugupidamist ka teiste riikide ja rahvaste poolt. Pelgalt tahtmisest väärikas olla või väljastpoolt väärikana näida ei piisa. Väärikus eeldab ka mõistust ning arukust. Eestil on tulevik, kui kogu ühiskond konsolideerub vaimsel, eetilisel ja sotsiaalsel pinnal. Ja kui riigi poliitiline eliit käitub ausalt ja väärikalt. – Ebba Rõigas-Rääts, raamatu koostaja.

Tootja

Ebba Rääts

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

670

Kirjastus

TEA

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

342

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Eesti uue aastatuhande lävel””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga