Emajõe ääres
Emajõe ääres
Back Cover

“Emajõe ääres”

9.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985821815 Kategooriad: , , Silt:

E. V. Tartu Ülikooli Majandusteaduskonna Dekaanile.

Mag.phil. Ilmar Tõnissoni, elukoht 317, Russel Court, Woburn Place, London W.C.1

avaldus

Käesolevaga on mul au kandideerida Teaduskonnakogu poolt eelolevaks sügissemestriks välja kuulutatd õppeülesandele “Valitud küsimusi Briti majandusest”, 3t.n.

Olen praegu Londoni Ülikooli majandusteaduskonna doktorand, ning esitan siinsele majandusteaduskonnale ligemal ajal oma väitekirja. Olen kahel korral (1937 ja 1939) võtnud osa London School of Economics and Political Sceince´is korraldatud erikursusest, “Studies of Contemprorary Britain”, ja kuulanud loenguid Briti majandusest prof. L. Robbins´ilt, prof. Gregory´lt, prof. Plant´ilt jt. Samuti olen osa võtnud mitme semestri jooksul prof. Mannheimi seminarist “Modern Society”, milles Briti majanduse päevaprobleemid on leidnud põhjalikku analüüsimist. Peale nii saavutatud täieliku ülevaate olen ise süvenenud põhjalikumalt mitmesugustesse Briti majanduselu aspektidesse, ms. eriti tutvudes põllumajanduslikkude Marketing Boardide konstruktsiooni ja tegevusega, vääringu tasakaalustamisfondiga, impordi ja ekspordi organisatsioonidega, reklaamindusega, poolriiklikkude majandusettevõtete korraldusega, Civil Service´iga, transpordi probleemidega, detailkaubanduse korraldusega jne. jne. Ka on mul olnud praktilisi ärilisi kokkupuuteid mitmekümne briti firmaga, kahte Eesti ettevõtet Londonis esindades. Võin seepärast öelda, et mul Briti majanduselu teatavates, valitud küsimustes on põhjalikud ja esimesestkäest teadmised, kuna üldiselt oman probleemidest korraliku ja süstemaatilise ülevaate. Eriti olen tegelenud Briti majandusajalooga ja käsitaksin loengutes küsimusi majandus- ja sotsiaalajaloolisel taustal, püüdes selgitada arengu sisemist loogikat.

Kui teaduskonnakogu mulle määrab selle õppeülesande, siis esitaksin otsekohe leongute kava. Oleksin tänulik, kui jaatava otsuse korral saaksin sellest teada enne 10.-dat juunit, kuna siis veel Inglismaal viibides saaksin hankida kõige uuemaid statistilisi andmeid, ja veel täiendada oma teadmisi mõningatel aladel, millest seni oman ainult raamatulisi teadmisi. Aupaklikult Ilmar Tõnisson London W.C.1, 20. mail 1939.

Sisukord

Emajõe ääres

– Ilmavaade ja poliitika – Rahvuslus üliõpilaskonnas – Rahvuslikud suunitlused – Haritlaskonna ülesanded kohustavad solidaarsusele – Tartu üliõpilasideaali kujunemisjärke – Naiskorporantluse loomulikke piire – Tartu üliõpilasorganiseerumise ajaloost – Tartu 300-aastane üliõpilaskond – Printsiipidevõitlus üliõpilaskonna loomisel – Üliõpilaselu ajaloo käsitlemise küsimusi – Rahvuse olu ja rahvuslus – Uudse rassismi teaduslikud alused – Psühhoanalüüsi viimseaegsest arengust – Rahvuslikke erinevusi inglise ja saksa mõtlemisviisis – Traditsioonid – Leedu suurkunstnik Ciurlionis 1875-1911

Kriitiline rahvuslus

– Rahvuslus kui kultuurimisjon – Parlamentarismi eeldused – Eesti rahvusliku liikumise suund – Diferentsiaalse rahvuspsühholoogia uurimismeetodid – Rahvuspsühholoogia võimalustest – Riiklikust õõnestav propaganda – riigi kulul – Miks tehti kriis? – Hulk või üksik? – Eest välispoliitika – Eesti välispoliitika II – Kiri isale

Lisad

Ilmumisandmed, viited, märkused – Peeter Tarvel: Ilmar Tõnissoni teaduslik ja publitsistlik pärand – H.R.: Ilmar Tõnissoni surm – Toomas Hiio: Ilmar Tõnisson – poliitik, ideoloog, teadlane.

Sari Eesti Mõttelugu

Tootja

Ilmar Tõnisson

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

665

Kirjastus

Ilmamaa

Ilmumisaasta

1997

Lehekülgi

471

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Emajõe ääres””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga