Eesti raskejõustiku ajaloost. Lurichist Taltsini
Eesti raskejõustiku ajaloost. Lurichist Taltsini
Back Cover

“Eesti raskejõustiku ajaloost. Lurichist Taltsini”

3.99

1 laos

Maailma sündmusrikas ja väärikas raskejõustikuajalugu on väga vana. Eestlaste raskejõustiku arengulugu mahub selles vaid viimase 100 aasta sisse. Ometi on meie maadlejail ja tõstjail selles oma kindel osa, oma tegudega on nad kirjutanud maailma raskejõustikuajalukku sõna otseses mõttes kuldseid lehekülgi.

Eesti raskejõustikule pani aluse Virumaa mees Gustav Boesberg. Julgesti võime teda nimetada Eesti raskejõustiku isaks. Tema algatus leidis rahva hulgas poolehoidu ja toetust. See oli 1880-ndatel aastatel. Järgmised kümme aatat tõid Georg Lurichi, Georg Hackenschmidti, Aleksander Abergi. Meie raskejõustik arenes jõudsal sammul, kasvas pisikeselt Eestimaalt välja ja jõudis võrdlemisi lühikese ajaga maailmaareenile.

Eesti raskejõustiku alguaastad ei olnud kerged. Ükskõik millise tegevuse alustamiseks, ametliku organisatsiooni loomiseks või ruumide üürimiseks oli tarvis läbida sadu keerdkäike. Tsaarirežiim ja balti parunid seadsid rahvale igasuguseid tõkkeid, politsei kontrollis ja kahtlustas kõike. Ent seeme oli külvatud ja hoolimata kasvuraskustest taim arenes. Kurnava tööpäeva järel ei jätnud mehed jonni meelepärase ajaviitega tegelemiseks, viletsais kuuriuberikus ja keldriruumides tõsteti pomme ja maadeldi. Harjutati entusiastlikult. Ilma selleta poleks ka meistreid kasvanud. …

Georg Kristjanson

Tootja

Georg Kristjanson

Seisukord

kasutatud


Raamat on aja jooksul kulunud, paberkaaned kulunud ja katki

Kaal

625

Kirjastus

Eesti Raamat

Ilmumisaasta

1973

Lehekülgi

260

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Eesti raskejõustiku ajaloost. Lurichist Taltsini””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga