Hannibal. Peterburi moorlane
Hannibal. Peterburi moorlane
Back Cover

“Hannibal. Peterburi moorlane”

14.99

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985317778 Kategooriad: , Silt:

1703. aasta kevadel astus Konstantinoopolis orjalaeva pardalt maha aafriklasest poisike. Samasugune tragöödia sai osaks ka miljonitele teistele orjakaubanduse ohvritele, kuid selle lapse saatus oli ainulaadne, sest Abram Petrovitš Hannibali – nagu ta nimeks sai – päästis orjusest Peeter I.

Tsaar adopteeris lapse ning talle iselaadse eksperimendi käigus parima lahenduse, mida oli Peterburis võimalik saada. “Peeter Suure neeger” tõusis sõduri, diplomaadi, matemaatiku ja spioonina pead pööritama panevaisse kõrgustesse. Tema auks korraldati vastuvõtte Talvepaleest Louvre’ini, kus ta kohtus teiste seas Voltaire’i ja Montesquieuga, kes nimetas teda “Vene valgustuse mustaks täheks”. Samal ajal kinnistasid sõjalised saavutused Põhja-Hispaaniast Siberi jäiste lagendikeni – abieluprobleemidest rääkimata – tema kui vene Othello kuulsuse, kelle järglaste hulka kuuluvad muuhulgas nii Aleksandr Puškin kui ka inglise kuningliku perega lähedalt seotud Mountbattenite suguvõsa.

Ajakirjanik ja Venemaa spetsialist Hugh Barnes, kes on töötanud Kosovo ja Afganistani sõja kirjasaatjana Inglismaal ja teiste riikide ajalehtedele, ühendab ajaloouurimuse kirjandusliku fantaasiaga, et uurida Hannibali Aafrika päritolu ja toob päevavalgele materjali, mis aitab rekonstrueerida Euroopa ühe esimese mustanahalise haritlase elulugu.

Illustratsioonid on eraldi poognana raamatu vahel.

Tootja

Hugh Barnes

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

530

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2008

Lehekülgi

325

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Aldo Randmaa

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Hannibal. Peterburi moorlane””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga