Back Cover

“Himmleri Must Ordu. SS-i ajalugu 1923-1945”

16.75

Laost otsas

Seisukord: Kasutatud ? Tootekood: 9985664833 Kategooriad: , Silt:

SS oli organisatsioon, mida juhtis mees, kes pidas end Saksa riigi rajaja, Saksi kuninga Heinrich I vaimseks taaskehastuseks. Selle tulemusena said riigi- ja politseiametnikeks tänavakaklejad ja süüdimõistetud kurjategijad. Heategevust ja massihävitust korraldati ühes ja samast hoonest; verinoored kindralid juhtisid hiiglaslikke heterogeenseid väekoondisi laastavatel vallutusretkedel. Siin on tegelikkus tõepoolest kummalisem kui väljamõeldis.
“Himmleri Must Ordu” uurib üksikasjalikult nii Relva- kui ka Üld-SS-i teket, arengut ja ülesehitust. Üld-SS-i on sõjajärgses kirjanduses napilt käsitletud, ometi tärkasid just sellest kehamist SS-i kuulsamad harud, kirjeldatud on seda ulatuslikku mõju, mis SS-il oli politseile, rassipoliitikale, Saksa ajaloole, haridusele, majandusele ja avalikule elule. Samuti on teoses pühendatud peatükke vormiriietusele ja regaalidele, mis olid hoolikalt kujundatud nii, et tõsta Himmleri mehi esile kolmanda Reichi ühiskonna uue eliidina. Tasakaalustatult on vaadeldud ka SS-i sõjalist panust RElva-SS-i tõhusate lahinguliste saavutuste näol ning SS-i ja politsei vägede metsikusi okupeeritud aladel. Lisaks on raamatus juttu Germaani-SS-ist, kus teenisid Lääne-Euroopa maadest pärit mehed. Kaasaegsete fotode ja joonistustega rikkalikult illustreeritud “Himmleri Must Ordu” on põnev lugemisvara mitte ainult Hitleri kolmand Reichi uurijatele, vaid ka 20. sajandi ajaloost huvitatud lugejatele.

Robin Lumsden on File´i politsei peainspektro. Ta tunneb hästi Hitleri kolmandat Reichi ja eriti SS-i ning on sel teemal kirjutanud paarkümmend raamatut, niisamuti aastate jooksul hulgaliselt artikleid militaarajakirjadele.

(Raamatut on loetud, esikaan kulunud, raamatu nurgad nn “söödud”)

Tootja

Robin Lumsden

Seisukord

Kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

350

Kirjastus

Olion

Ilmumisaasta

2009

Lehekülgi

288+16

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Tõlkinud

Hillar Tali

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Himmleri Must Ordu. SS-i ajalugu 1923-1945””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga