Hitleri paavst
Hitleri paavst
Back Cover

“Hitleri paavst”

11.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985963202 Kategooriad: , , Silt:

Inglise ajakirjaniku John Cornwelli mitme bestselleriks tõusnud dokumentaalteose seast on enim tähelepanu pälvinud ning kõige vastakamaid arvamusavaldusi esile kutsunud “Hitleri paavst”, mahukal uurimstööl põhinev Eugenio Pacelli (1939-1958 paavst Pius XII) elu ja aja lugu.

Kas ja kui palju aitas Hitleriga 1933. aastal riigikonkordaadi sõlmimine, mille hinnaks oli Saksamaa katoliikluse väljalülitamine poliitikast, kaasa füüreri võimuletõusule ning tegi hiljem võimalikuks ka juutide massilise hävitamise? Miks ei mõistnud Pius XII natsismi selgesõnaliselt hukka? Kas ja mil määral on vaikimine kaassüü? Kas paavst oleks saanud julge seisukohavõtu abil holokausti takistada või vähemasti veidi pidurdada? Eugenio Pacelli ei olnud mingi monstrum; tema juhtum on kaugelt keerukam ja traagilisem. Ta ei ole mitte kurjus, vaid saatusliku moraalse nihestuse – võimu ja kristliku armastuse lahutamise – portree.

Autor on seisukohal, et Pius XII pühakuks kuulutamine oleks kahtsusväärne samm, et katoliku kirikul (kuhu ka autor kuulub) tuleks tunnistada kaassüüd toimunus ja jätkata uuendusmeelses vaimus, mis hoiaks ära uute “Hitleri paavstide” tekkimise.

Tootja

John Cronwell

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

760

Kirjastus

Hotger

Ilmumisaasta

2006

Lehekülgi

567

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Ainu Purje

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Hitleri paavst””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga