Back Cover

“Jäljed. Meenutusi täiskasvanuhariduse lähiajaloost Eestis”

19.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985854314 Kategooriad: , , Silt:

Käesolev mälestuste raamat on kokku pandud paljude inimeste meenutuste ja intervjuude põhjal. Need on tehtud aastail 1998-2000. Teemaks – täiskasvanute õppesüsteemi loomise ja taaskäivitamise algusaastad ja kulg viimase 30-40 aasta jooksul. Selles, et Eesti edenes ka sügaval Nõukogude ajal küllaltki edukalt ning et Eesti inimesed säilitasid tugevast ideoloogilisest survest hoolimata psüühilise tasakaalu, eneseusu ja kultuuri, on kindlasti oma osa ka täiskasvanute õppel. Et see periood ei läheks meie kultuuriloost kaduma, oleme asunud seda jäädvustama.

On päris selge, et tänases Eestis on paljugi teisiti – nii ühiskonna korralduses, majanduses, kui hariduses endaski. Mis aastakümneid tagasi sügaval nõukogude ajal oli eesrindlik ja uudne, arengu tingimuste loomiseks aga suisa möödapääsmatu, on tänaseks mitte ainult oma tähtsuse minetanud, vaid ka põhjalikult muutunud. Kuid ometi oli tolleaegsetes ettevõtmistes üsna palju ka seda, mida me täna peaksime teadma ja võiksime isegi eeskujuks võtta, mõningal juhul võib-olla ka rakendama.

See on ka üks põhjus, miks otsustasime tuua lugejate ette killukese mineviku pärandist, ajast, mil täiskasvanute koolitus oli Eestis tõusuteel. Meenutustest kumab läbi see entusiasm, millega inimesed nendel aastatel töötasid, ja hasart, millega püüti olla ja jääda eestlaseks Eestimaal.

Tootja

Talvi Märja

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

466

Kirjastus

Andras

Ilmumisaasta

2000

Lehekülgi

303

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Pehmekaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Jäljed. Meenutusi täiskasvanuhariduse lähiajaloost Eestis””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga