Back Cover

“Kolm nädalat punast diktatuuri. Tartu sündmusi Eesti Vabadussõja päevilt”

8.90

2 laos

Arno Raag (26. august 1904 Vesneri vald, Tartumaa – 6. märts 1985 Melbourne, Florida) oli eesti kirjanik ja ajakirjanik. Ta lõpetas Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja õppis Tartu Ülikoolis õigusteadust. Oli Postimehe toimetuse liige 1928-1940. Põgenes 1944. aastal Saksamaale ja aastal 1949 siirdus USA-sse.
Arno Raag on avaldanud lähiajaloo-alaseid raamatuid nii 1930ndatel kui ka hiljem paguluses, proovides kätte mitmes žanris. Teda on nimetatud ka väärisajakirjanikuks.
Tema suurim lähiajaloo-alane teos oli 1938. a. ilmunud “Kolm nädalat punast diktatuuri. Tartu sündmusi Eesti Vabadussõja päevilt”, mis on ilma suuremate muudatuste uuesti trükitud käesoleva raamatu kaante vahele. Ülevaate koostamisel on autor erinevate allikate kõrval kasutanud ka veel mitmete tollaseid sündmustega vahetult kokku puutunud inimeste mälestusi. Originaalteose üksikuid säilinud eksemplare leidub praegu veel vaid suuremate raamatukogude arhiivkogudes.
Kolm nädalat tundub lühike aega, kuid kolm nädalat enamlikku terrorivõimu oli niivõrd dramaatiline ja sündmusterohke, et see näib käesolevas väga pika ajana. Ülevaade toimunust on väga põhjalik ja detailne ning tekst kutsub lugema.

Tootja

Arno Raag

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

439

Kirjastus

Grenader

Ilmumisaasta

2016

Lehekülgi

216

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kolm nädalat punast diktatuuri. Tartu sündmusi Eesti Vabadussõja päevilt””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga