Kolmas Reich ees
Kolmas Reich ees
Back Cover

“Kolmas Reich. Uus ajalugu”

24.75

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985319345 Kategooriad: ,

Inglise ajaloolase Michael Burleigh´ mahukas ja originaalne käsitlus Kolmandast Reichist, mida autor nimetab õigustatult “uueks ajalooks”, sest erinevalt tavapärastest Natsi-Saksamaa käsitlustest, ei huvita Burleigh´d niivõrd konkreetsed sündmused ja sõjalised aktsioonid, vaid natsirežiimi ideoloogilised lätted ja sotsiaalsed eeldused. Burleigh toob lugeja silme ette natsionaalsotsialismi olemuse, kirjeldades põhjalikult Hitleri režiimi kujunemisest ja tagajärgi. Tegemist on viimase aja ühe kõige hinnatuma Kolmandast Reichist kõneleva teosega, mis võitis 2001. aastal maineka Samuel Johnsoni auhinna.

Michael Burleigh (s 1955) on endine Cardiffi ülikooli uusaja professor ja praegu vabakutseline ajaloolane. Ta tegeleb peamiselt Saksamaa ajaloo, eriti natsionaalsotsialismi ning viimasel ajal ka võimu ja religiooni temaatikaga. Burleigh´ seni viimane teos on lähiajal ilmuv “Kõlbeline võitlus: Teise maailmasõja ajalugu” (2010).

Michael Burleigh´ monograafia on parim üheköiteline käsitlus Kolmanda Reichi olemusest. Autor näitab veenvalt ja vaimukalt, kuidas üks maailma kõige kõrgemini arenenud riik muutus lühikese ajaga terroristlikuks politseiriigiks. Natsismi edu mõistmise võtmeks pakub Burleigh “poliitilise religiooni” teoreetilise raamistiku. Süvitsimineva ja nüansirikka analüüsi keskmes on Hitleri režiimi vankumatu ja süstemaatiline püüd saksa rahvast bioloogiliselt-rassiliselt “puhastada”. Pikantsed näited erinevate isikute käitumisest nii banaalsetes kui ka ekstreemsetes oludes, aitavad Burleigh´ monumentaalse ülevaate muuta elavaks lugemiseks.

– Andres Kasekamp,

Tartu Ülikooli Riigiteaduste instituudi professor

Tootja

Michael Burleigh

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1470

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2010

Lehekülgi

840

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Rein Turu

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Kolmas Reich. Uus ajalugu””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga