Kommunismi tõus ja langus
Kommunismi tõus ja langus
Back Cover

“Kommunismi tõus ja langus”

9.90

1 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9789985322079 Kategooriad: , , Silt:

Briti ajaloolane Archie Brown on kommunismi kui ideoloogiat ja kommunistliku korraga riike uurinud juba 1960. aastate algusest. Rohkem kui neljakümne aasta jooksul on ta käinud paljudes kommunistide võimu all olnud riikides ja kohtunud seal paljude eri inimestega dissidentidest kuni partei keskkomitee liikmeteni. Toetudes laialdastele teoreetilistele teadmistele, rikkalikule isiklikule kogemusele, nüüdseks kättesaadavatele arhiivimaterjalidele, intervjuudele ja mälestustele annab autor põhjaliku ülevaate kommunistliku liikumise sünnist, arengust, selle kõrghetkedest ja kommunistliku maailmasüsteemi tekkimisest ning kokkuvarisemisest ja peatub lõpetuseks kommunismi väljavaadetel.

Ajaloolane ja politoloog Archie Brown (s 1938) on Oxfordi ülikooli emeriitprofessor ja endine St Antony kolledži Venemaa ja Ida-Euroopa uuringute keskuse direktor. Tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on Nõukogude ja Vene poliitika ning külm sõda.

Raamatu “Gorbatšovi faktor” (1996) eest, mis analüüsib Mihhail Gorbatšovi rolli külma sõja lõppemisel ja Nõukogude Liidu kokkuvarisemisel, võitis ta Suurbritannia Politoloogiaühingu W.J.M. Mackenzie auhinna.

Tootja

Archie Brown

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

1530

Kirjastus

Varrak

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

853

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Tõnis Värnik

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Kommunismi tõus ja langus””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga