Back Cover

“Lavateri näoraamat. Valgustusajastu pilk inimesele ja kunstile”

5.90

1 laos

Toetudes Johann Caspar Lavateri menuteosele “Füsiognoomilisi fragmente inimesetundmise ja ligimesearmastuse edendamiseks” (1775-1778)
Raamat kaasneb näitusega “Lavateri näoraamat. Valgustusajastu pilk inimesele ja kunstile” Mikkeli muuseumis 24. oktoober 2015 – 27. märts 2016

Näitus “Lavateri näoraamat” teeb katse vaadata valgustusajastu inimest ja portreekunsti Johann Caspar Lavateri ja tema mõttekaaslaste silmade läbi ning esitab intrigeeriva küsimuse – kas inimese näojooned ikka räägivad tema iseloomust ja võimetest?
Näitusega kaasnev raamat tutvustab esmakordselt eesti keeles Lavateri kui 18. sajandi valgustaja arusaamu füsiognoomikast. Hoolikalt valitud katked suurteose “Füsiognoomilisi fragmente inimesetundmise ja ligimesearmastuse edendamiseks” (1.-4- köide, 1775-1778) vahendavad Lavateri hüplevaid mõttekäike ja nendega kaasnenud tundmusi küll põgusalt, kuid ehedal viisil. Lavateri peaaegu kahe ja poole sajandi tagustele ideedele ja tähelepanekutele lisatud lühikommentaarid toetavad tema püüdluste ja seisukohtade mõistmist. Tegemist on omamoodi miniatuurse allikapublikatsiooni või pigem võlupeegliga, milles elustuvad mineviku varjud ja selguvad veel tänapäevalgi aeg-ajalt antavate hinnangute tagamaad – kõrge laup, st tark; tugev lõug, st tahtejõuline jne.

Koostanud, kommenteerinud ja toimetanud Anu Allikvee ja Tiina Mall Kreem

Taskuformaat

Tootja

Johann Caspar Lavater

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

207

Kirjastus

Eesti Kunstimuuseum

Ilmumisaasta

2015

Lehekülgi

216

Mõõdud

Taskuformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Katrin Kaugver

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Lavateri näoraamat. Valgustusajastu pilk inimesele ja kunstile”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga