Legend ees
Legend ees
Back Cover

“Legend”

9.99

2 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949448531 Kategooriad: , ,

Lauri Törni – Legend – Larry Thorne

“See ei ole sõjaromaan. See on filmistsenaarium.”

Kirjanik Paavo Rintala

Lauri Törni on legend. Elurõõmsast Viiburi poisist kasvas sõjasangar ja üksus Törni kartmatuks juhiks saanud karmi käega ohvitser. Venelased pakkusid tema pea eest kolme miljoni marga suurust tasu, soomlased aga autasustasid tema Mannerheimi ristiga. Pärast sõjategevuse lõppu sõitis Törni allveelaeval Saksamaale ja talle mõisteti selle eest kuue aasta pikkune vanglakaristus. Ta siirdus julgeolekupolitseist jälitatuna Rootsi kaudu Venezuelasse ja hüppas ühel ööl Mehhiko lahel laevalt merre.

Ühendriikides sai Lauri Törnist Larry Thorne. Karismaatiline erivägede ohvitser ronis mägedes, hüppas langevarjuga, kihutas võidu sportautol ja viis läbi päästeoperatsiooni Iraanis. Thorne´i peeti kommunistide agendiks ja LKA püüdis teda enda teenistusse värvata. Müsteerium sai lõplikult valmis siis, kui Thorne Vietnami sõja ajal üht salajast ülessannet täites 1965. aastal kopterilennul kaduma jäi.

Rohkem kui kolmekümmend aastat hiljem rändasid viis soomlast peaaegu ligipääsmatusse džunglisse. Soome-Ameerika ekspeditsioon tegi kindlaks ja uuris läbi katastroofipaiga kõrge mäe harjal ning 2003. aastal maeti Törni viimaks sõjaväeliste austusavalduste saatel Arlingtoni kalmistule.

Kari Kallonen ja Petri Sarjanen on ajanud jälgi džunglis ja uurinud arhiive nii Soomes kui ka Ühendriikides. Nad lasevad kõnelda ka sugulastel, Törni jäägritel ja rohelistel barettidel. Lisatud on salajasi ettekandeid, sõnum surnud kallimalt, viimase lennu ainulaadne kaart ja haruldast pildimaterjali.

“Legend” on ühe uskumatuna näiva eluloo kirjeldus ning läbi kolma maailmajao kulgev hoogne seiklusjutt, mis naaseb viimastes peatükkides uduhõlmas džunglimäestikku.

Tootja

Kari Kallonen, Petri Sarjanen

Seisukord

uus

Kaal

695

Kirjastus

Grenader

Ilmumisaasta

2011

Lehekülgi

308

Mõõdud

Tavaformaadist suurem

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Peeter Villmann

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Legend””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga