Back Cover

“Maailma lõpus”

8.90

1 laos

Seisukord: uus Tootekood: 9789985772324 Kategooriad: , , , Silt:

Karl Asti Rumor on poliitik Karl Asti ja kirjanik Karl Rumori ühisnimi, mida autor ise kõige sagedamini kasutas vana mehena väärikas es. Ühtedele on ta olnud eeskätt põnev poliitik, teistele tark ja temperamentne kirjanik. Ta on tahtnud elada maailmakodanikuna, aga ta elu kuulub üleni eesti aja- ja kultuurilukku. Ta nimi on küllalt kõnekas, aga tal justkui puudub peateos. Tema poliitilised kõned ja päevakajad on jäänud ajalehtedesse või protokollipaberitesse, reisireportaažid raamatukestesse ja päevalehtedesse, memuaarid lõpetamata, ainult päris-ilu-kirjandus: romaanid-novellid on trükitud ja taastrükitud ning üldtuntud.
Karl Ast Rumori kolmeköiteliseks kujunev “Maailma lõpus” on katse kokku võtta autori kirev elulugu kui see puuduv “peateos” tervikuna. Autori elu ulatub läbi kolme ajaloojärgu. Need on eesti rahva elu Vene tsaaririigi masenduses, omariikluse saavutamine ja ülesehitamine ning lõpuks riigikaotus ning pagulaspõlv. Karl Ast Rumor elas aastatel 1886-1971. Seda elulugu on püütud esitleda autori mitmesuguste kõnede, kirjutiste ning lüürilistegi palade kronoloogilise järjestamise kaudu, niisiis tingliku päevaraamatu põhimõttel. Läbi ühe mehe elulooseikade visandub ka Euroopa ja maailma ajalugu tema arengus ja tagasilangustes pea terve 20. sajandi ulatuses.
Pealkiri “Maailma lõpus” ei tähenda ka muud kui tundmust, et iga inimpõlv elab talle antud elu siin maakeral kui tõepoolest maailma lõpp-peatuses. Teose alapealkirjad on: I. Petseri poiss; II. Toompea mehed (esimene köide); III. Lääs-Ida-Lääs (teine köide); IV. Riigikaotus; V. Lõplikus lõksus (kolmas köide). Valitud tekste ühendab autori nauditav stiil.

Tootja

Karl Ast Rumor

Seisukord

uus


Raamat on uus

Kaal

624

Kirjastus

Ilmamaa

Ilmumisaasta

2007

Lehekülgi

432

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Maailma lõpus”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga