“Meditsiinist vanas Tallinnas”

3.83

Laost otsas

Seisukord: kasutatud ? Kategooriad: , ,

Meie ajal on inimene sünnist surmani otsesemalt või kaudsemalt seotud meditsiiniga. Ravi, profülaktika, sanitaaria, epidemioloogia, arstlik nõuanne ja järelvalve tunduvad niivõrd tavalistena, et nende olemasolu sageli teadlikult ei fikseeritagi. Teiselt poolt peame vahel kuulma, et üks või teine pole rahul arstidega, määratud ravikuuridega, kolmas aga halvustab avalikult tänapäeva meditsiini taset üldse. On neidki, kes väidavad, et seda, mida teavad arstid kaasajal, teati juba kauges minevikus.

Parim viis tõestada, et arstiteadus pole sajandite vältel ühel ja samal tasemel püsinud, on see kauge minevik uuesti meieni tuua. Küllap ajalugu ise ulatub soovitud etalooni.

Missugune oli keskaegse Tallinna sanitaarne olukord, millised tema elanike elamistingimused? Kes ravisid tallinlast sügelistest, tulareemiast, “inglise higitõvest” ja paljudest teistest rasketest, tol ajal tõepoolest peaaegu ravimatutest haigustest, ning kuidas nad seda tegid? Mida võeti ette katku, rõugete jt. ränkade, laastavate epidemeemiate korral? Kus asusid Tallinna vanimad haiglad ja apteegid ning milline oli nende sisekord ja töökorraldus? Kes ja kuidas levitasid meditsiinilist teadmisi?

Neile ja paljudele teistele küsimustele leiate vastuse selle raamatu lehekülgedelt.

Autor on oskulikult ära kasutanud kogu kättesaadava trüki- ja arhiivimaterjali, seda huvitavalt teksti põimides. Teose muudavad elavamaks paljud lausa kurioossed tsitaadid tänaseks unikaalseiks muutunud dokumentidest.

Valgus, 1969 207lk

Tootja

Heino Gustavson

Seisukord

kasutatud

Kaal

256

Kirjastus

Valgus

Ilmumisaasta

1969

Lehekülgi

207

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet

Ole esimene, et hinnata “Meditsiinist vanas Tallinnas”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga