Back Cover

“Natašad. Inimkaubandus tänapäeval.”

6.90

3 laos

Seisukord: kasutatud ? Tootekood: 9985739000 Kategooriad: , Silt:

“Nad hüüdsid meid Natašadeks. Nad ei küsinud kunagi meie päris nime. Neile olime kõik Natašad. Me olime nende seksifantaasia. Need lollpead astusid sisse ja hüüdsid, totakas irve näol: “Nataša!”, nagu oleksime vene nukud. Me pidime naeratama ja nende juurde tormama,” meenutas Marika esimest korda, kuid teda selle nimega hüüti.

“Paks higine siga hakkab “tippu” jõudma ja pobiseb: “Oh, Nataša! Nataša!” Alguses oli imelik, kui mind kutsuti võõra nimega, aga õige varsti hakkasin seda oma pääsemiseks pidama. Kui olin oma mõtete ja unistustega üksi, olin Marika, vanglast vaba. Kui aga läksin mõne mehega, sai minust too teine naine, prostituut Nataša, kes pesitses külma  ja surnuna minu sees. Nataša oli mu õudus. Marika oli mu pääsemine. Oma päris nime ei öelnud ma ühelegi mehele.” Seda ei küsitutki.

See katkend õuduslugusid pajatavast raamatust. Inimkaubandus üleilmse seksitööstuse tarbeks on kiiresti arenev äri. Igal aastal müüakse ja ostetakse paar miljonit inimest, peamiselt naisi ja lapsi. Sellega rikutakse “müüdavate” inimõigusi, müüjad ja ostjad rikuvad aga seadusi, mille eest saaks neid kriminaalkorras karistada.

Viimastel aastatel on sagenenud endisest Nõukogude Liidust ja Kesk-Euroopast pärit noorte naiste sattumine seksiorjusse paljudesse maailma arenenud riikidesse. Neid tõukab välismaale tööle siirduma naiivne lootus palju teenida ja kuulsaks saada, või äärmine vaesus ja väljapääsmatult kehv majanduslik olukord kodumaal.

Kanada ajakirjanik Victor Malarek on uurinud seksiäri paljudes maailma piirkondades, sealhulgas oma kodumaal, kuid ka Kosovos ja Bosnias, kus “teenuse” ostjaks on tihti rahuvalvajad. Politseinikud ja poliitikud on sageli ära ostetud, mistõttu midagi ei muutu – tüdrukuid müüakse ja ostetakse, vastuhakkajad tapetakse teiste hirmutamiseks.

Elu on karm, aga paljude inimeste vastu pole ta küll õiglane.

Sari: Must raamat

Tootja

Victor Malarek

Seisukord

kasutatud


Raamat on heas korras

Kaal

350

Kirjastus

Sinisukk

Ilmumisaasta

2005

Lehekülgi

246

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Tõlkinud

Karin Suursalu

Ülevaated

Pole ühtegi ülevaadet.

Ole esimene, et hinnata ““Natašad. Inimkaubandus tänapäeval.””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.