“Omade juures vangis”

8.98

1 laos

Seisukord: uus ? Tootekood: 9789949934515 Kategooriad: , ,

Richard Majaku mälestused vangilaagritest.

Pea igas Eesti peres on keegi Siberi vangilaagri õudusi kogenud. Oleme lugenud ja kuulnud lugusid sadadest ja tuhandetest süütutest inimestest, kes Stalini repressiivaparaadi hammasrataste vahele jäid.

Kommunistlik režiim ei halastanud mitte ainult teise maailmavaatega inimestele, vaid oli armutu ka omade suhtes. Just nende suhtes, kelle idealistlik arusaam paremast elust ei mahtunud bõukogude võimu karmi reaalsusse.

Me pole siiani tahtnud neist inimestest rääkida. Oleme neist mööda vaadanud, proovinud unustada.

Ajalugu ei saa aga olla valiv. Seega oleme otsustanud jutustada loo mehest, kes uskus oma ideaalidesse ja seeläbi paremasse tulevikku. Vaatamata sellele, et paljud tema seltsimehed hukkusid “omade” käe läbi ja talle sai osaks aastakümnete pikkune kannatusterada, jäi ta enda valitud teele. Ausalt ja uhkelt.

Te hoiate käes rohkem kui veerand sajandit lauasahtlis peidus olnud Richard Majaku (1898-1984) mälestusi nõukogude vanglatest, vangilaagrites ja asumisel veedetud ajast. Kahel korral vangistatud kommunist Majakut süüdistati režiimivastastes kuritöödes, millest markantsem oli Leningradi parteijuhi Andrei Ždanovi tapmiskatse.

Majak ei uskunud kunagi, et need read ilmavalgust näevad. Liiga karm ja realistlik oli läbielatu kirjeldus. See oli mõeldud mälestusena vaid kõige lähedasematele, tütrele ja lapselastele.

Richard Majak pidas oma elu jooksul erinevaid ameteid. Ilmselgelt võime kõige väärikamaks pidada õpetaja ametit. Raamatus räägivadki mitmed Majaku kunagised õpilased, teiste seas tuntud südamearst Toomas-Andres Sulling, kuidas nemad neil keerulistel aastatel oma õpetajat mäletavad.

Head ajarändamist ning arusaamist, et maailm ei ole must-valge.

Täname südamest raamatu koostamisel ja teele aitamisel abiks olnud Küllo Arjakast, Jüri Ehasalu ja Vaino Väljast.

Randvelt kirjastus 2012. 253 lk

Tootja

Küllo Arjakas

Seisukord

uus

Kaal

600

Kirjastus

Randvelt kirjastus

Ilmumisaasta

2012

Lehekülgi

253

Mõõdud

Tavaformaat

Kaaned

Kõvakaaneline

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review ““Omade juures vangis””

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga